Sparta zase válí! Vítkovice střídaly brankáře po 100 sekundách

Autor: tej
0
SESTŘIH: West Ham - Liverpool 2:2. Další ztráta „Reds“, hráli oba Češi
SESTŘIH: Toronto - Boston 1:3. Pastrňák gólem uklidnil Bruins, Maple Leafs na pokraji vyřazení

Pražská Sparta letos válí a celá extraliga je na ní krátká. Svou chuť do hokeje předvedla ve 49. kole extraligy Vítkovicím. Po pouhé minutě a čtyřiceti sekundách vedla už 2:0 a vyhnala z brány vítkovického brankáře Filipa Šindeláře.

Domácí: 35:23. Strapáč, 45:20. Huna, 58:35. Huna, 59:42. Strapáč

Hosté: 01:22. Buchtele, 01:40. Klimek, 10:50. Forman, 14:52. Kumstát, 43:37. Kumstát

Domácí: Šindelář (Dolejš) – Pastor, Barinka, Sloboda, Kudělka, Stehlík, Kovář, Štencel – Strapáč, Burger, Húževka – Huna, Roman, Svačina – Vandas, Němec, Szturc – Kucsera, Kolouch, Káňa

Hosté: Novotný (Málek) – Polášek, Pilař, Krejčík, Švrček, Piskáček, Philipp, Kubát – T. Rachůnek, Hlinka, Ton – Buchtele, Pech, Kumstát – I. Rachůnek, Divíšek, Klimek, Forman, Přibyl, Simon

P. Hodek, P. Lacina – J. Bláha, E. Kostka

ČEZ ARÉNA Ostrava

6 885 diváků

Po olympijské pauze je pražská Sparta více než rozjetá. Nejdříve zdecimovala doma brněnskou Kometu 7:0, poté si vychutnala Vítkovice. Probíhala teprve druhá minuta zápasu a po gólech Buchteleho a Klimka byl stav už 2:0. To byla konečná pro domácího brankáře Šindeláře, který musel přenechat své místo Dolejšovi.

V letošním ročníku extraligy to ovšem není nejkratší doba působení brankáře na ledě. V 11. kole byl plzeňský brankář Lukáš Mensator střídát také po dvou rychlých gólech. Z brány musel odejít už po 76 sekundách.

49. kolo Tipsport extraligy: Vítkovice dostaly během 2 minut 2 góly a střídaly brankáře

Dvěma góly ovšem Sparta rozhodně nehodlala přestávat. Během první třetiny se do vítkovické sítě trefil ještě Forman a v přesilové hře Kumstát. Sparta je letos naprosto suverénní. Se 106 body vede ligu a v minulém utkání převzala Prezidentský pohár pro nejlepší tým základní části. Překonala také hranici 200 gólů.