Spravedlnost zaplakala. Lašák musel za „úder“ do hlavy pod sprchy | iSport.cz
Miroslav Horák
16. listopadu 2014 • 20:42

Spravedlnost zaplakala. Lašák musel za „úder“ do hlavy pod sprchy

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Bohemians - Plzeň: Kobra pálí za Viktorii! Ondrášek si hlavičkou poprvé prosadil, 1:0
Bohemians - Plzeň: Kopic nachystal Beauguelovi gólovku, ten jí nepohrdl! 0:4
VŠECHNA VIDEA ZDE

Pravidla byla teoreticky naplněna, přesto měla klíčová situace z utkání Pardubic s Libercem ke spravedlivému posouzení na míle daleko. Obětí diskutabilních regulí se stal Ján Lašák, který za ránu do helmy Jiřího Cetkovského musel ve 27. minutě do kabin s trestem ve hře na 5 minut a do konce zápasu. Srdnatí Bílí Tygři s náhradníkem Markem Schwarzem vyhráli na východě Čech 5:2.Co se stalo krátce před půlkou duelu? Pardubický drsoň Jiří Cetkovský v soupeřově brankovišti záměrně sundal Lašákovi masku z hlavy, v brankáři okamžitě bouchly saze, podpásovku si nenechal líbit a soupeře šťouchl do helmy. Ačkoli síla odplatného úderu byla o poznání slabší než u pardubického hráče, s tresty to bylo opačně. Cetkovský vyfasoval 2+2 minuty, zatímco Lašák musel do sprch za úder vyrážečkou do oblasti hlavy a krku.

„Bohužel není jiná možnost,“ vysvětlovali sudí šokovanému brankáři i trenérovi Čadovi vysoký trest. Překvapení byli všichni hráči, jak hosté, tak domácí. „Nepochopitelné,“ pravil například pardubický obránce Petr Čáslava. Vyrážečka je však braná jako zbraň…

Lašák do té doby chytal skvěle, i z toho důvodu prchal do kabiny vytočený, v plné rychlosti přeskakoval hrazení.

Těžko se mu někdo mohl divit, z ledu byl vykázán nespravedlivě. Třetí část už sledoval z prostoru mezi střídačkami. „V první řadě musím upřímně poděkovat rozhodčím, že mi ten verdikt perfektně vysvětlili, krásně s chladnou hlavou. Kdyby za mnou sudí přijel a vyhodil mě rovnou z ledu, emoce by tam byly jiné. Sám mi pověděl, že jiná možnost není. Všichni jsme viděli, že nešlo o velký úder,“ líčil Lašák.

Pravidlo však vnímá jako zvláštní. A není v tom sám. „Je to trochu hloupé pravidlo. Ceco (Cetkovský) mě tlačil do brány s pukem, byl do mě zabodnutý a tlačil mě na vidlích. Nebyla jiná možnost, než to přerušit takhle. Pravidlo je špatné, ale i v běžném životě to tak funguje. Pokud vás někdo přepadne v baráku, vy popadnete a použijete golfovou hůl, jdete do basy. Nedovolená obrana. Tohle je stejné,“ srovnával incident s civilními nástrahami.

Lašákův blikanec. Za úder vyrážečkou do obličeje inkasoval trest do konce utkání

Jeho úder byl paradoxně mnohem méně závadnější než Cetkovského počínání, byl to však Lašák, kdo dostal mnohem drsnější trest… „Jednoznačně. Poslal jsem mu jen takovou facku, úder dlaní. Žádná velká síla, jen jsem si tam dělal pořádek. Kdybych chtěl použít vyrážečku jako zbraň, použiju ji tak. Času tam na to bylo dost. Tohle však není polemika pro mě, je to na těch, co tvoří pravidla.“

Lašák teď doufá, že k němu bude disciplinární komise shovívavá a žádaný další postih už nepřijde. „Doufám, že to disciplinárka vyhodnotí spravedlivým způsobem a řeknou si, že jsem neměl jiný způsob obrany, než tento a nechají mě v pátek chytat. Protože v tom rozhodně nebylo nic zákeřného. Jak říkám, kdybych mu chtěl vyrážečkou ublížit, stane se,“ ujišťoval přesvědčivě.

SESTŘIH: 21. kolo extraligy, Pardubice - Liberec 2:5

MATCH OVERVIEW LEGACY
16. 11. • 17:20
HC ČSOB Pojišť. Pardubice
HC ČSOB Pojišť. Pardubice
2:5
ONLINE
16. listopadu
17:20
Bílí Tygři Liberec
Bílí Tygři Liberec
Góly

Domácí: 30:50. Sýkora, 43:09. Čáslava

Hosté: 09:35. Filippi, 10:58. Valský, 36:25. Valský, 47:48. Kolmann, 57:54. Bartek

Sestavy

Domácí: Kristan (Halász) – Čáslava, Píša, Havlík, Benák, Gregorc, Korím, Ščotka – Cetkovský, Zohorna, Sýkora – Tybor, Nahodil, Radil – Starý, Marcinko, Kolář – Semorád, Kaut, Voženílek – Půhoný.

Hosté: Lašák (Schwarz) – Šimek, Výtisk, Ulrych, Voráček, Kolmann, Derner – Bakoš, Vampola, Radivojevič – Valský, Filippi, Bulík – Bartek, Jelínek, Vlach – Kica, Urban, Krenželok.

Rozhodčí

Šindler, Horák – Komárek, Ondráček

Stadion

ČEZ Arena Pardubice.

Návštěva

8852 diváků

Vstoupit do diskuse
0
2.kolo
Články odjinud


Články odjinud