Sparťané na Mountfield Cupu poprvé vyhráli, Korea padla s Hradcem

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Hokejisté Hradce Králové porazili ve svém druhém utkání na domácím Mountfield Cupu 4:3 v prodloužení Koreu a podruhé si připsali výhru za dva body. Pražská Sparta se s turnajem rozloučila vítězstvím 2:1 nad Pardubicemi a druhý ročník akce tak zakončila se ziskem pěti bodů.

Hradec Králové po polovině utkání nad hosty z Koreje vedl 2:0, ale v 56. minutě prohrával 2:3. Poté však svým druhým gólem v zápase vyrovnal Richard Jarůšek a po 35 sekundách prodloužení rozhodl o výhře pořádajícího týmu Jiří Šimánek. V prvním duelu na turnaji Hradec Králové zdolal po nájezdech Spartu.

O oba góly Pražanů se dnes postaral obránce Tomáš Pavelka, za Dynamo se prosadil Patrik Poulíček, jenž ve druhé třetině vyrovnal na 1:1. Na druhou trefu letní posily Sparty však již Pardubice nedokázaly odpovědět a svůj první zápas na turnaji prohrály. Svěřenci trenéra Miloše Holaně tak poprvé v přípravě na další sezonu neuspěli, předešlá tři utkání vyhráli.

HC Dynamo Pardubice - HC Sparta Praha 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Branky: 25. Poulíček - 23. a 39. Pavelka.

Mountfield Hradec Králové - Korea 4:3 v prodl. (0:0, 2:1, 1:2 - 1:0)
Branky: 29. a 57. Jarůšek, 25. Köhler, 61. Šimánek - 37. Kim Ki-son, 48. Testwuide, 56. I Jong-jo.