Nečasův smutný návrat: vybojované fauly, tyčka v nájezdu a prohra

Autor: Jiří Punčochář, iSport.cz
0
Koubkův majstrštyk: Osm nul a LM pro Česko. Další krok: smlouva a boj o titul?
PRVNÍ DOJEM: Jágr v kondici, Kladno jede. Smoleňák vzýval pána z Vysočiny

Místo ve dvou útocích si vyzkoušel Martin Nečas při svém návratu do Komety. V zápase proti Zlínu (2:3 po nájezdech) začal v první řadě mezi Eratem a Zaťovičem, ještě během první třetiny doplnil Malleta a H. Zohornu ve třetí formaci. Zahájil nebezpečnou střelou hned při prvním střídání, nejsilnější byl při výletech s pukem ve třetí třetině. Trenéři Komety ho pak vytáhli jako poslední trumf při nájezdech, kdy Nečasovu střelu vyrazil brankář na tyčku.

Krátce před utkáním mu dorazily jeho hole, zatoulané během návratu ze zámoří. Martin Nečas (18) neměl potíže s pukem, přihrávku během utkání nezvládl jen čtyřikrát, bezmála dvacet puků předal spoluhráči dobře. Na buly měl slabou bilanci 36%, vynahradil to pěti vybojovanými puky a získanými fauly na sklonku utkání, kdy Kometa usilovala o vítězství.

Přesto sám se sebou nebyl příliš spokojený.

„Měl jsem těžší nohy, bylo to trošku něco jiného než v Americe. Necítil jsem se úplně nejlíp, nebyl jsem plný energie. Asi tři týdny jsem takový zápas nehrál, navíc na větším hřišti bylo potřeba víc bruslit. Na jet lag nebo něco takového se ale nemůžu vymlouvat. Občas těžší zápasy bývají. Doufám, že to zápas od zápasu lepší,“ řekl Nečas.

VIDEO | Nečas mohl v prodloužení rozhodnout, ale třetí střelu neproměnil

Kometa Brno - Zlín: Třetí šance Nečase! Mohl rozhodnout, ale vychytal ho Kašík

Začátek měl velice živý, hned první svoje střídání zakončil střelou z levé strany a přinutil brankáře Libora Kašíka k zákroku betonem. Taky se objevil na první přesilovce Komety, k níž trenéři posílali kombinované útoky. Postupně se ale vytrácel, změna místa v sestavě byla logickým vyústěním.

„Neči měl obrovskou chuť, měl pohyb, předvedl obrovskou snahu, hodně se těšil. Ale pro něho to taky bude trvat. Uvidíte, že bude lepší a lepší,“ mínil brněnský trenér Petr Haken.

Nejzřetelněji svoje možnosti Nečas naznačil ve třetí třetině a v prodloužení. Už ve druhé části hry se dostal k souvislejšímu nájezdu, kdy si v jízdě převzal puk a uháněl s ním do pásma. Hned z toho byla šance.

Momenty Martina Nečase v utkání se Zlínem:

1. minuta - začátek v první lajně, první nebezpečná střela
17. minuta - přesun do třetího útoku k Zohornovi a Malletovi
30. minuta - průnik po pravé straně a přihrávka do zakončení
55. minuta - vybojoval první přesilovou hru
57. minuta - další vybojovaný faul
61. minuta - po souhře s Eratem se dostal do šance, ale vychytal ho Kašík
65. minuta - třetí střela, třetí neúspěch
Nájezdy - v páté sérii orazítkoval jen tyč!

Statistiky:

Kanadské body: 0+0. Střely: 3. Blokované střely: 1. Buly: 37 % (7/19). Čas na ledě: 14:46. Čas na přesilovce: 1:46. Přihrávky (přesné/nepřesné): 18/3. Puky (získané/ztracené): 5/5.

Ve třetí dvacetiminutovce takových akcí předvedl nejvíc, vybojoval dvě přesilovky. V osobních soubojích to nebylo ještě ono, bránící hráči Zlína mu ve hře u mantinelu dokázali brát puky. Jakmile se ale Nečas rozjel s hlavou nahoře, hned byla branka Beranů v ohrožení.

Poslední ze tří svých střel vyslal Nečas na Kašíka před koncem prodloužení, jejich vzájemný souboj taky celé derby uzavřel. Mladý brněnský centr jel v páté sérii nájezdů za stavu 1:2 a potřeboval proměnit, aby nájezdy pokračovaly. To se mu nepovedlo, Kašík puk vytlačil na spojnici.

VIDEO | Nečas musel v páté sérii proměnit, ale trefil jen tyč!

Kometa Brno - Zlín: Nečas musel dát, ale trefil jen tyč! Zlín slaví vítězství

„Chtěl jsem to dát nahoru, ale trefil jsem tyčku. Nedal jsem gól, takže výsledek je špatný. Nájezdy jsou loterie, oni to dvakrát (Okál a Fořt) výborně prostřelili našemu brankáři mezi nohy, my jsme byli krátcí na Kašíka,“ pokrčil rameny Nečas, spokojený s tím, že má náročný týden za sebou.

V pondělí přiletěl do Prahy, v úterý trénoval ve Žďáru nad Sázavou, ve středu ho čekala hromada mediálních povinností v Brně, ve čtvrtek příprava na zápas a v pátek poprvé oblékl svůj dres s číslem 88. Všechna tahle „poprvé“ má v nové extraligové sezoně za sebou a může se v klidu vydat v neděli do Chomutova, kam Kometa vyrazí.

„Jsem rád, že tenhle humbuk mám za sebou, nejsem ale rád, že jsme nezískali aspoň dva body. Doufám, že z mého a týmového hlediska to bude lepší,“ přiznal Nečas.

Domácí: 19:31. Zaťovič, 39:40. T. Svoboda

Hosté: 15:52. Fořt, 31:44. Honejsek, . Fořt

Domácí: Vejmelka (Čiliak) – Barinka, Štencel, Gulaši, J. Krejčík, Malec, Bartejs – Zaťovič (A), Nečas, M. Erat (A) – T. Svoboda, L. Čermák (C), Vincour – Mallet, Hruška, H. Zohorna – Dočekal, V. Němec, Haščák.

Hosté: Kašík (Štůrala) – Freibergs, Ferenc, Matějíček, Valenta, Žižka, Petran, Gazda – Rihards Bukarts, Šťastný, Roberts Bukarts – Kubiš, Honejsek, J. Ondráček – Fořt, P. Sedláček, Okál – Klhůfek, Fryšara, Popelka.