5. prosince 2017 • 10:12

Bulíř dostal za faul na Baránka stop na jeden zápas. Plzeň platí za chování fanoušků

Michal Bulíř v dresu libereckých Bílých Tygrů
ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková ANKETA: Nejoblíbenější slovenský sportovec podle Čechů? Sagan, Chára i Cibulková
Třinec - Litvínov: Adamský to udělal nádherně a poslal Oceláře do vedení, 3:2 Třinec - Litvínov: Adamský to udělal nádherně a poslal Oceláře do vedení, 3:2

Hokejový útočník Michal Bulíř z Liberce dostal od disciplinární komise extraligy jednozápasový trest za faul na litvínovského obránce Marka Baránka v nedělním duelu 28. kola. Šestadvacetiletý hráč tak nuceně vynechá páteční utkání ve Zlíně.

Bulíř fauloval Baránka v 29. minutě a od rozhodčích Oldřicha Hejduka a Petra Úlehly dostat trest na pět minut a do konce utkání za naražení zezadu. Předseda disciplinární komise Karel Holý mu nyní navíc ještě zastavil činnost.

Liberec - Litvínov: Bulíř dohrál! Tvrdě narazil Baránka na mantinel a zamířil pod sprchy
720p 360p

"Bulíř se při střetu nedopustil zřetelného přistrčení rukama, neučinil však nic, aby se mu vyhnul nebo jeho důsledky minimalizoval, a zákrok vedl ve vysoké nájezdové rychlosti," uvedl Holý s tím, že Baránek byl podle pravidel hráčem, který byl v držení puku. Zároveň poukázal na skutečnost, že litvínovský obránce stál čelem k mantinelu a minimalizoval tak možnosti vlastní obrany.

Disciplinární komise potrestala také lídra extraligy, Plzeň. Ta zaplatí 20 tisíc korun za chování svých fanoušků v zápase s Třincem.

TIPSPORT extraliga – nejvyšší hokejová liga 2018/2019

Aktuální kolo Kompletní rozpis zápasů Tabulka Kanadské bodování hráčů Statistiky brankářů Program v TV Nová pravidla a tresty Přestupy ONLINE Sazka Fantasy extraliga

Nejvyšší domácí hokejová soutěž Tipsport extraliga startuje v pátek 14. září. Na fanoušky čeká celkem 52 kol plus play off, skupina o udržení a baráž o extraligu. Nově Tipsport extraligu vysílá vedle ČT sport i program O2 TV Sport. Program extraligy v TV sledujte zde >> Současně se v hokejové extralize zavádí nová pravidla, jejich přehled najdete zde >>