Oceláři pojedou na Spengler Cup! V Davosu narazí i na Jandačův tým | iSport.cz
22. května 2018 • 15:00

Oceláři pojedou na Spengler Cup! V Davosu narazí i na Jandačův tým

Autor:
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Slavia - Jablonec: Stanciu nasadil housle Štěpánkovi, Tecl doklepl do prázdné! 4:0
Trpišovský: Lidi řeší Teclovy góly, dnes ukázal, co naší hře dává
VŠECHNA VIDEA ZDE

Třinečtí Oceláři budou v nadcházející sezoně reprezentovat českou extraligu na prestižním Spengler Cupu. Kromě tradičních účastníků Davosu a výběru Kanady na turnaji budou také ruský Metallurg Magnitogorsk, finská KalPa Kuopio a němečtí Ice Tigers Norimberk.Třinec dostal pozvánu na prestižní turnaj, který se ve Švýcarsku hraje od roku 1923, poprvé v historii. Nemalou roli v tom sehrál hlavní trenér Václav Varaďa. V Davosu hrával, v sezoně 2006/07 mu pomohl k mistrovskému titulu. A stále má se zástupci klubu velmi dobré vztahy.

„Pro náš klub je to velká pocta a ocenění posledních výsledků, těšíme se," říká sportovní ředitel klubu Jan Peterek. „Spengler Cup je parádní akce, zažil jsem jej ještě jako hráč s Jaroslavlí a už teď vím, že to bude stát za to."

Pikantní je i jméno ruského klubu. Magnitogorsku se po dvouleté reprezentační misi ujímá český kouč Josef Jandač. V ruském klubu bude mít k ruce i Jiřího Kalouse, který s Varaďou v Třinci dřív trénoval.

„Je to senzace, že takový tým přivítáme v Davosu,“ komentoval šéf turnaje Fredi Pargätzi. „Magnitogorsk je jedním z nejúspěšnějších klubů v KHL, vyhráli v letech 2014 a 2016, je to špička.“ Na Spengler Cupu se Magnitogorsk představil naposledy v roce 2005 a vyhrál.

Oceláři, Kuopio i Norimberk budou mít na turnaji premiéru. Rozložení do dvou skupin pořadatelé teprve oznámí. Posledním českým, potažmo československým klubem, který Spengler Cup vyhrál, je Dukla Jihlava. Pohár přivezla v roce 1982.

Trenér Ocelářů Václav Varaďa debatuje s rozhodčím
Trenér Ocelářů Václav Varaďa debatuje s rozhodčím

Vstoupit do diskuse
0
52. kolo
Články odjinud


Články odjinud