Winter Classic v Ostravě? Vítkovice chtějí pod širé nebe Třinec a Kometu | iSport.cz
25. května 2018 • 09:17

Winter Classic v Ostravě? Vítkovice chtějí pod širé nebe Třinec a Kometu

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod! Dukla - Slovácko: Nešťastník Chlumecký! Dal si druhý vlastňák a zničil šance Dukly na bod!
BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný BACKSTAGE: Nekazí fotbalisty agenti? Bez nich se do zahraničí nedostanete, říká Podaný
VŠECHNA VIDEA ZDE

Devadesát let od založení klubu chtějí hokejisté Vítkovic oslavit stylově. Reálně uvažují o sérii Winter Classic. V lednu by chtěli na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích, kam se vejde 15 tisíc fanoušků, hrát pod otevřeným nebem proti třineckým Ocelářům a brněnské Kometě. Pro Moravskoslezský Deník to potvrdil majitel vítkovického klubu Aleš Pavlík.„Ještě to ale není rozhodně definitivní, protože stále čekáme na podpis klíčových smluv,“ říkal Pavlík. „A to především ze strany města Ostravy a Moravskoslezského kraje. Bez jejich finanční podpory se akce nemůže uskutečnit. Dolaďujeme i úzkou spolupráci s Českým svazem ledního hokeje.“

Pokud se Vítkovicím podaří zápasy pod širým nebem zorganizovat, byly by třetím českým klubem v novodobé éře, který si na extraligový Winter Classic troufnul. Zatím se hrálo jen v Pardubicích (2012) a v Brně (2016).

Kromě vytipovaných extraligových zápasů by se venku mohlo hrát také tradiční Derby ostravských univerzit mezi VŠB - TU Ostrava a Ostravskou univerzitou, které se těší také obrovskému zájmu fanoušků. V plánu je také hokejový mládežnický turnaj a krasobruslařské závody.

Novoroční Winter Classic
Novoroční Winter Classic

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 4. kola Fortuna ligy »

5. kolo Fortuna ligy:
Dukla - Slovácko
(pá 18:30), Liberec - Bohemians 1905 (so 17:00), Zlín - Teplice (so 17:00), Ml. Boleslav - Opava (so 17:00), Slavia - Jablonec (so 19:00), Karviná - Plzeň (ne 15:00), Sparta - Příbram (ne 18:00), Olomouc - Baník Ostrava (po 18:00)
Klasická verze
Mobilní verze