Jak na špatném koncertě: Litvínov chce diváky i Reichla s Myšákem | iSport.cz
Pavel Bárta
19. srpna 2020 • 21:44

Jak na špatném koncertě: Litvínov chce diváky i Reichla s Myšákem

Autor: Pavel Bárta
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Litvínov zachránil extraligu v posledním zápase. Od té doby se v klubu změnilo snad všechno. Vedení, trenéři, výrazně se provětral kádr, přestože zlá doba přiškrtila rozpočet. Největší obavy však vyvolává pohled na prořídlé tribuny jindy rozbouřeného Hlinkova stadionu. Během pohárového utkání s Mladou Boleslaví (4:2) vládla občas atmosféra jak na špatném koncertě. Hokej bez diváků extraligu děsí nejvíc.„Co je obrovský problém a co se intenzivně řeší na všech úrovních, je, aby se diváci co nejdřív dostali do hledišť,“ potvrdil Pavel Hynek, generální ředitel severočeského klubu. „Když pominu finanční stránku, bez nich to ztrácí ten náboj. A pro lidi se to hraje,“ dodal šéf Vervy, která i přesto, že má v zádech petrochemického giganta, zaznamenala v rozpočtu propad v řádech desítek procent. „Jinde jsou ta čísla ještě vražednější. Situace je vážná,“ připomněl Hynek.

Pohled na vyprázdněný Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově
Pohled na vyprázdněný Zimní stadion Ivana Hlinky v Litvínově

Místa na stání byly pustá, prázdná, včetně proslulé tribuny Jih, kde obvykle vřel litvínovský kotel. Kdyby sem lidi vpustili, museli by podle nařízení hygieniků udržovat taky patřičné rozestupy. Nejlepší by bylo jim nakreslit na podlahu značky, kam se mají postavit. Jenže jak to uhlídat? To by byl další problém, aspoň podle toho, jak to vypadlo na sedadlech. Vstupenky platily na konkrétní místa. Fanoušci posedávali v každé druhé řadě, ale distanc od druhých dodržovali jen někteří.

„Atmosféra je zvláštní,“ poznamenal mladý útočník Přemysl Svoboda, který dal Boleslavi dva góly. „Vezměte si, že přišlo 471 diváků. Není to jako šest tisíc, ale i přes ta opatření lidi přišli a podporují nás. Pořád je lepší, než kdyby se hrálo před prázdným stadionem. Sleduju NHL, tam se hraje bez diváků a je úplné ticho. Tady sedělo aspoň pár stovek lidí. I když mají roušky, blbě se jim mluví a nejsou tolik slyšet, snažili se fandit, zatleskali,“ dodal 20letrý hráč, který bojuje o místo v sestavě Vervy.

Litvínov - Mladá Boleslav: To se jen tak nevidí! Bruslaři kuriózně ve vlastním oslabení otočili skóre, 1:2

Do ní by mohli přibýt Kristian Reichel a Jan Myšák. Oba odchovanci s týmem trénují, klub pracuje na tom, aby za něj mohli nastoupit. První podepsal kontrakt do NHL a souhlas Winnipegu už dorazil. Vyřizují se další formality. U Myšáka se čeká na transfer z Kanady, kde nastupoval za juniorku. Pak by mohl hrát. Je však taky je jiný případ, než Reichel. Jeho start může záviset na tom, jak k věci postaví klub NHL, který ho draftuje. Kdyby všechno klaplo, v Litvínově by s oběma mohli počítat na nějakých deset, patnáct zápasů. „Je potřeba vyřídit ještě papírování jakmile se to dotáhne, šanci jim určitě dáme,“ potvrdil trenér Vladimír Országh.

Góly

Domácí: 04:28. P. Svoboda, 24:46. Lyszczarczyk, 45:10. Zygmunt, 58:22. P. Svoboda

Hosté: 09:50. J. Strnad, 10:14. Najman

Sestavy

Domácí: Zajíček (Godla) – Irving, L. Doudera, Kudla, Háva, Březák, Baláž – Zygmunt, Jícha, M. Havelka – Helt, Lyszczarczyk, Jurčík (C) – Látal, P. Svoboda, Válek (A).

Hosté: Krošelj (Schwarz) – Bernad (A), J. Drtina, Šidlík, Klikorka, Vl. Brož, Fillman – Šťastný, Flynn, R. Zohorna (C) – J. Strnad, Najman, P. Kousal (A) – Grim, Houška, Severa – Mežnar, G. Szturc, Půček.

Rozhodčí

Lacina, Pilný – Ganger, Klouček

Stadion

Zimní stadion Ivana Hlinky, Litvínov

Návštěva

417 diváků

HC VERVA Litvínov Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
0
3.kolo
Články odjinud


Články odjinud