Hradec se rozešel s Chalupou. Výkonnost? Ne, problém byl jinde | iSport.cz
Pavel Ryšavý
25. listopadu 2020 • 13:16

Hradec se rozešel s Chalupou. Výkonnost? Ne, problém byl jinde

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pešán chce řídit celý hokejový svět, štve Antoše. Dobře, že se do toho hodil granát, namítá Říha
Češi v evropských ligách: Krmenčíkovo řecké obrození, tragédie pro Černého
VŠECHNA VIDEA ZDE

Před úterním zápasem s Třincem umístil Mountfield HK na svoje sociální sítě krátký vzkaz: Matěj Chalupa končí, prostor budou dostávat kmenoví hráči. Útočník si v minulé sezoně vysloužil kontrakt s Chicagem, teď neprožívá dobrý ročník. Na rozjezdu extraligy se Hradci nevešel do sestavy. Teď s ním klub rozvázal kontrakt. Podle informací deníku Sport by měl být důvod mnohem zamotanější, než že klub chtěl udělat jen místo pro své hráče.Matěj Chalupa se stal jedním z objevů poslední sezony. Válel hlavně v Lize mistrů, kde se Mountfield HK dostal až do finále. On na téhle cestě dal pět gólů, ukázal, že svoje bruslení dovede prodat i v mezinárodní konkurenci. Ještě zklidnit trochu koncovku a může z něj být skvělý střelec! Smlouvu na dva roky s ním pak podepsalo Chicago, tým NHL.

Matěj Chalupa v extralize
Plzeň 2016-2018 Mountfield HK 2018-2020
zápasy: 24 zápasy: 104
body: 1 (0+1) body: 40 (11+29)

Byla to velká sláva. A z pohledu Hradce taky, protože jednak se těší na odstupné ze zámořské ligy, plus se s Chicagem domluvil, že než se rozjede v Americe sezona, útočník může nastupovat v extralize.

Jenže nakonec toho moc neodehrál, jen 6 zápasů (0+2). Na začátku sezony nenastupoval, protože se trenérům nedokázal nacpat do sestavy. Poprvé hrál až 11. listopadu. „Trenér to řekl naprosto přesně. Nepotkal jsem se s ideální formou. Postupem času jsem se do toho dostával, ale mimo sestavu jsem byl oprávněně. Makal jsem a čekal, až přijde šance. Jsem rád, že můžu hrát,“ radoval se pak upřímně po svém debutu. Sám se nevymlouval, věděl, že musí přidat.

Ale teď všechno skončilo. V úterý před zápasem s Třincem vydal Hradec na sociálních sítích strohou zprávu: „Vedení klubu se domluvilo s Matějem Chalupou, ještě před jeho odjezdem do Ameriky, na ukončení působení v týmu. Větší prostor v zápasech budou dostávat kmenoví hráči.“

Hradecký útočník Matěj Chalupa podle informací iSport.cz podepsal smlouvu s Chicago Blackhawks
Hradecký útočník Matěj Chalupa podle informací iSport.cz podepsal smlouvu s Chicago Blackhawks

Přitom v ten samý den třeba Pardubice oznámily podpis brankáře Daniela Vladaře. Za Mladou Boleslav dál válí Radim Zohorna se smlouvou v Pittsburghu. Po extralize najdete další hokejisty, které čeká kariéra za mořem, až se tam všechno rozhoupe. Konkrétně i v Hradci, kde dál počítají s Filipem Hronkem, bekem, který patří Detroitu.

Logikou klubového vyjádření tedy on místo nezabírá a Chalupa ano? Věc se má totiž trochu jinak.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium

Nejlepší data z Tipsport extraligy přináší  

Vstoupit do diskuse
0
36.kolo
Články odjinud


Články odjinud