Hráči týdne podle iSport Score: síla Sparty, překvapení v bráně i P(p)ýcha

Autor: Adam Papoušek
0
PRVNÍ DOJEM: Že Třinec nemá nohy? Omyl. Pardubice tíhu neunesly
Speciál o Slovácku. Co kouč a kádr? Svědík do Baníku či Plzně? Posunul se, říká Nguyen

Česká extraliga v uplynulém týdnu odehrála tři kola, v nichž bylo k vidění spoustu vynikajících výkonů. Mezi útočníky kraloval zástupce pražské Sparty. V kategorii gólmanů si už podruhé došel pro titul hvězdy týdne brankář z Olomouce.

Hodnotíme hráče, kteří nastoupili aspoň ve dvou zápasech 22. až 24. kola, a v nich odehráli minimálně pět minut.

Jan Lukáš (Olomouc)

Olomoucký Jan Lukáš boduje v iSport ScoreFoto iSport.cz

Devětadvacetiletý brankář patří mezi největší překvapení sezony. Podává famózní výkony, což potvrdil i v uplynulém týdnu, kdy zasáhl do všech tří utkání Olomouce.

Ve dvaadvacátém kole proti Kladnu začal jako náhradník, ale když Jakub Sedláček inkasoval už čtvrtý gól ve 25. minutě, trenéři se rozhodli brankáře vyměnit. Za pětatřicet minut Lukáš pustil za svá záda jedinou z osmnácti střel. Hráči před ním se ale k žádnému obratu nezmohli, Kladno zvítězilo 5:2.

Do dalších dvou zápasů zasáhl Lukáš už jako jednička a vedl si fantasticky! Za 125 minut neinkasoval jediný gól! V neděli proti Hradci Králové chytil téměř dvě branky oproti očekávání, Olomouc zvítězila 5:0.

V úterním zápase proti Kometě chytil více než dvě branky nad očekávání. Utkání nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, kde recept na Lukáše našel pouze Radek Koblížek. Olomouc zejména díky zkušenému brankáři brala alespoň bod.

Pavel Pýcha byl nejlepší z obráncůFoto iSport.cz

Bruslaři mají za sebou excelentní týden, když získali všech devět bodů! Velký podíl na tom měl i zadák Pavel Pýcha, kterému to vyneslo titul nejlepšího obránce týdne poprvé v kariéře.

Ve dvaadvacátém kole proti Kometě odehrál více než osmnáct minut, ve kterých Mladá Boleslav svého soupeře při hře pět proti pěti přehrála. Když vezmeme v potaz všechny herní situace, Pýcha byl na ledě u jednoho vstřeleného gólu a jednoho inkasovaného.

Nejlepší výkon podal v neděli proti Litvínovu. Vstřelil hned dvě branky, Bruslaři s ním na ledě svého soupeře opět přehráli a celkově byl zadák Bruslařů na ledě hned u čtyřech vstřelených branek a opět pouze u jedné inkasované. Dominantní výkon mu zajistil hodnotu 9,45. V úterním duelu proti Hradci Králové zapsal jednu asistenci, odehrál solidní zápas, který stvrdil Pýchovo vítězství v této kategorii.

Roman Horák (Sparta)

V předchozím vyhlášení hráčů týdne měla pražská Sparta vítězného zástupce mezi obránci díky Martinu Jandusovi. Nyní se o slovo přihlásil Roman Horák, který kraloval mezi útočníky.

Horákovi prvenství v této kategorii zajistily především výkony ve 23. a 24. kole. Ve dvaadvacátém kole zapsal hodnotu 5,40. Nezískal jediný bod, nebyl u žádného vstřeleného či inkasovaného gólu. Jediným pozitivem bylo, že Sparta si s ním na ledě vytvořila více šancí než Liberec.

Nejlepší utkání odehrál jednatřicetiletý útočník v neděli proti Kladnu. Na výhře 5:1 se podílel jedním gólem, dvěma primárními asistencemi a pražský celek při hře pět proti pěti s Horákem na ledě opět dominoval! Odměnou byly hned tři vstřelené branky (ve všech herních situacích).

Úterní duel mezi Spartou a Třincem rozhodl jediný gól, který v samotném závěru vstřelil právě Horák. Není pochyb o tom, že právě tato branka stvrdila konečné první místo.