Velká „výměna“! Kometě přišel drahý, reprezentant se po roce vrací do Třince

Video placeholder
Šampioni slaví! Kapitán Třince Vrána zvedl pohár nad hlavu
Zkušený bek Tomáš Kundrátek se po dosažení mistrovského hattricku v Třinci stěhuje do brněnské Komety
Tomáš Kundrátek byl při oslavách v dobrém rozmaru
Třinečtí Oceláři Petr Vrána (uprostřed), Martin Růžička (vpravo) a Tomáš Kundrátek slaví mistrovský titul
Tomáš Kundrátek vystupuje z autobusu s mistrovským pohárem
Andrej Nestrašil zařídil v 38. minutě vedení Třince 2:1
Andrej Nestrašil obrátil stav utkání pro Třinec
Třinečtí hokejisté se radují z branky Andreje Nestrašila
23
Fotogalerie
Začít diskusi (0)

Třinec za běhu mistrovských oslav řeší kádr na novou sezonu. Odchod Tomáše Marcinka (35) z rodinných důvodů do Komety je nevyhnutelný, jiné nabídky zvažuje i Marko Daňo, nejlepší střelec základní části extraligy. Ale pozor, na Marcinka se váže i jeden velký návrat. Podle ověřených zdrojů iSport.cz zamíří po roce v Brně zpět k Ocelářům reprezentační bek Tomáš Kundrátek (33)!

Není to sci-fi, nýbrž realita. Přerovský rodák Kundrátek vydržel v Kometě pouze jednu sezonu, byť ho k ní lukrativní kontrakt váže na další dvě. Dohoda ale letí do koše, jeden z TOP 3 nejlépe placených borců v extralize (základní plat dle informací iSportu cca 750-800 tisíc korun) bude opět oblékat třinecký dres a obhajovat s ním titul.

Proč ho Brno pouští? Právě z důvodu vysokého kontraktu, s nimiž nekorespondovaly výkony v dlouhodobé části. V ní odehrál reprezentant 39 utkání a získal 15 bodů (5+10).

Pořádně zabral až v play off, kde si připsal 7 bodů (3+4) v deseti startech. Nyní je v přípravě národního týmu před MS a blízko nominace na šampionát.

Na Kundrátkův odchod je přímo navázán Marcinkův příchod. Jde o jakousi formu trejdu. Stejným směrem míří rovněž zadák Lukáš Kaňák.

Online přenos - Přestupy v extralize

Zprávy ze dne 21. listopadu 2025

Mountfield HK
21. listopadu 2025 · 19:25

Obránce Tommi Kivistö a brankář Stanislav Škorvánek prodloužili své působení v extraligovém týmu hokejistů Hradce Králové. Čtyřiatřicetiletý Fin Kivistö podepsal nový kontrakt do konce příští sezony, devětadvacetiletý Slovák Škorvánek se s vedením Východočechů dohodl do konce dubna 2028. Klub o tom informoval na webu.

21. listopadu 2025 · 12:31

Zajímavá zpráva ze Slovenska. Duklu Trenčín nově povede v pozici hlavního trenéra Otakar Vejvoda. Třiapadesátiletý český kouč, jenž naposledy působil jako asistent na střídačce pražské Sparty, převezme slovenský klub místo odvolaného Fina Tommiho Hämäläinena. Klub o angažování bývalého vynikajícího útočníka informoval na sociálních sítích.

Zprávy ze dne 20. listopadu 2025

HC Sparta Praha
20. listopadu 2025 · 16:25

Brankář Jakub Kovář prodloužil o rok smlouvu ve Spartě. Ukončil tak spekulace o možném odchodu. „Jsem opravdu moc rád, že ve Spartě zůstávám. Celou kariéru se držím toho, že kluby příliš nestřídám – cítím zodpovědnost za výsledky i spokojenost fanoušků. O konci kariéry zatím neuvažuji, zdraví drží. Budu se snažit udržovat si výkonnost a Spartě splatit její důvěru,“ komentoval pro klubový web podpis gólman Pražanů.

Zprávy ze dne 18. listopadu 2025

18. listopadu 2025 · 17:31

Obránce Tomáš Hanousek se po čtyřech letech vrací do extraligového Liberce. Sedmadvacetiletý bek přichází na sever Čech na hostování do konce ledna z prvoligového Zlína, opačným směrem míří jiný zadák David Aubrecht.

Tomáš Hanousek se vrací do Liberce
Tomáš Hanousek se vrací do Liberce

 

Začít diskuzi

Doporučujeme

Články z jiných titulů