Litvínov řešil, jak nahradit klíčového beka. Padlo 17 jmen, uspěje Kanaďan?

Tvář týmu vytváří osa lídrů. Litvínov si ji zachoval, hlavní tahouni zůstali. Odchody Kirka, Abdula a Kudrny přišel útok Vervy o spoustu gólů. Jejich produktivitu by mělo vyrovnat nadšení a nasazení nově příchozích mladíků jako Matěj Pekař a Maxim Čajkovič. Velkou neznámou však klub řešil v obraně. Hlavně, kým nahradit quarterbacka Janise Jakse a jeho téměř 60 bodů, které si připsal za dvě sezony na Hlinkově stadionu.
Některé příchody se rodily dlouho, jiné se vynořily náhle. Třeba s Pekařem byl Litvínov ve spojení od loňského listopadu. Dokonce se rýsovala možnost, že by tým doplnil už v průběhu minulé sezony. Zkušený bek Adam Polášek spadl tak trochu z nebe začátkem května, kdy po změně trenérů padla dohoda s Karlovými Vary.
Právě tam zamířil Jaks. Získat za něj náhradu bylo jako skládat Rubikovu kostku. „Ofenzivního beka hledá celá Evropa. Padalo asi sedmnáct jmen, byli jsme v úzkém kontaktu, vyměňovali si nabídky. Jared McIsaac se objevil na konci tohoto složitého řetězce,“ popisuje sportovní manažer Tomáš Vrábel lov čtyřiadvacetiletého Kanaďana.
Lotyšský rozehrávač Jaks byl v Litvínově prvním bekem na přesilovku. Měl taky své mouchy, nicméně z 29 bodů si v posledním ročníku připsal 21 v početní převaze. To je 72 procent bodů ze všech stabilních zadáků.
Lov v zámoří
McIsaaca draftoval Detroit před šesti lety ve druhém kole. Hromadil body v QMJHL, má zlato z MS dvacítek. Téměř čtyři sezony válčil na farmě, aniž by dostal čichnout v NHL. V minulém ročníku přešel do zálohy Bostonu a končil ve švýcarském Ambri, kde sehrál čtyři zápasy.