Hašek se dohodl s Detroitem na roční smlouvě | iSport.cz
6. července 2007 • 00:00

Hašek se dohodl s Detroitem na roční smlouvě

Autor: ČTK
Dominik Hašek
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Hokejový brankář Dominik Hašek se dohodl s Detroitem Red Wings na nové roční smlouvě a může se chystat na svou šestnáctou sezonu v NHL.Hokejový brankář Dominik Hašek se dohodl s Detroitem Red Wings na nové roční smlouvě a může se chystat na svou šestnáctou sezonu v NHL. Dvaačtyřicetiletý gólman bude mít podle serveru TSN základní plat dva miliony dolarů a stejnou částku si může vydělat na výkonnostních bonusech. "Je to o hodně míň, než kolik by si zasloužil," prohlásil Haškův agent Rich Winter. Podle něj někdejší nejlépe placený brankář NHL více peněz nežádal. "Jde o jeden z těch mála kontraktů, co jsem dělal, kdy jsme se já, klub i hráč shodli, že cena hráče je pět nebo šest milionů a pak jsme se bavili směrem dolů. Tahle smlouva nebude patřit k mým oblíbeným, ale Dom je spokojený a to je hlavní," řekl Winter. Hašek po vydařeném uplynulém ročníku, v němž pomohl Detroitu do semifinále Stanleyova poháru, už v polovině června oznámil, že bude pokračovat v kariéře. Jeho agent poté zahájil s vedením klubu jednání o novém kontraktu, které trvalo několik týdnů. Díky nové smlouvě si olympijský vítěz z Nagana oproti minulé sezoně výrazně polepší. Předchozí kontrakt Haškovi zajišťoval roční plat 750 tisíc dolarů, dalších 900 tisíc si pak šestinásobný držitel Vezinovy trofeje pro nejlepšího gólmana a dvojnásobný nejužitečnější hráč NHL vydělal díky úspěchům Detroitu v play off. V něm jeho tým vypadl až s pozdějšími šampiony z Anaheimu. Při jednání o smlouvě před uplynulým ročníkem byl však Hašek v jiné pozici než nyní. Po předchozích problémech s třísly a tím pádem nepodařené sezoně 2005/2006 o něj ztratila zájem Ottawa. Detroit, kde v minulosti pardubický rodák vydělával osm milionů dolarů ročně, s ním podepsal nízkou smlouvu a čekal, jak si Hašek povede. Český gólman sice nepomohl Red Wings zopakovat společný triumf ve Stanley Cupu z roku 2002, ale stal se opět jednou z klíčových postav týmu. V základní části odchytal 56 utkání s průměrem 2,05 inkasované branky na zápas a úspěšností zákroků 91,29 procenta a připsal si 38 vítězství. V 12 duelech play off měl průměr 1,51 obdrženého gólu a úspěšnost 93,4 procenta. Hašek, který před pěti lety po vysněném zisku Stanleyova poháru ukončil kariéru, ale po roční pauze se do NHL vrátil, dal už dříve najevo, že si neprodlužuje angažmá v zámořské soutěži kvůli penězům. "Vrátil jsem se, abych znovu bojoval o Stanley Cupu. Kvůli zraněním a výluce jsem tu šanci předchozí čtyři roky neměl," uvedl v průběhu play off.

Témata: 


Články odjinud


Články odjinud