Arbitráž bude Vsetín řešit | iSport.cz
24. července 2007 • 00:00

Arbitráž bude Vsetín řešit

Autor: ČTK
TOP VIDEA
SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem? SE SIMONOU: Martin Erat a brněnský hantec. Co je to paluša či hrnót krtkem?
TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi TOP momenty extraligy: Manévry v Litvínově a Pardubicích nebo pocta Leškovi
VŠECHNA VIDEA ZDE

Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje dospěla k závěru, že může rozhodovat v kauze Vsetína. Poté určila čtyři termíny pro setkání s oběma stranami sporu.Arbitrážní komise Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) rozhodla, že řešení kauzy Vsetín je v její kompetenci a pozve si obě strany sporu, aby je vyslechla. Šestinásobný extraligový mistr se obrátil na arbitráž poté, co ho valná hromada Asociace profesionálních klubů ledního hokeje (APK LH) na začátku června vyloučila z nejvyšší soutěže. O výsledku jednání komise informoval tiskový mluvčí svazu Pavel Bárta. Arbitráž, jejímž řízením byl pověřen Vladimír Balaš, se sešla za účasti dalších dvou členů Radovana Vrbky a Petra Řezníčka na místě, které zůstalo médiím a veřejnosti utajeno. Nejdříve posuzovala, zda je vůbec v její kompetenci tento případ rozhodovat. Nejvyšší domácí soutěž totiž neřídí svaz, ale APK LH. Když arbitráž dospěla k závěru, že tato kauza splňuje podle řádů všechny podmínky a může ji rozhodovat, určila čtyři termíny pro setkání s oběma stranami sporu. K němu by mělo dojít nejdříve v příštím týdnu a nejpozději v tom dalším. Další variantou bylo, že arbitráž rozhodne jen na základě podkladů, která dostala k dispozici. Pro vyloučení Vsetína hlasovalo počátkem června deset extraligových klubů, protože valašský celek nesplnil podmínky pro účast v nejvyšší soutěži. Hlavním důvodem bylo, že vedení extraligy nemohlo čerpat z bankovní garance peníze na zaplacení vsetínských dluhů, protože se ukázalo, že se jednalo jen o termínovaný vklad města. Vyřazení Vsetína z extraligy v minulých dnech šetřil i Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který dospěl k rozhodnutí, že vyloučení nebylo v rozporu se zákony. Nový ročník extraligy, který je nalosován se čtrnácti účastníky bez Vsetína, začne v polovině září. Všechny extraligové kluby ale až do rozhodnutí zůstávají v napětí, zda se bude hrát se čtrnácti či patnácti týmy. Kdyby Vsetín neuspěl u arbitráže, chce se bránit u civilního soudu.

Témata: 


Články odjinud


Články odjinud