22. září 2007 • 00:00

Selingr vystřelil vítězství

ZLÍN - Našel se první přemožitel Bokrošovy party. Znojemská letka otočila vyrovnaný duel v závěru. U klíčových momentů byl útočník Pavel Selingr, jenž svým gólem zařídil prodloužení a nakonec jako jediný skóroval v samostatných nájezdech. Vyhlášení zlínští exekutoři neuspěli. Jako první neproměnil sólo navrátilec Hamrlík, který po operaci naskočil do hry dříve, než se čekalo. "Když ještě chytal Trvaj v CSKA Moskva, skočil mi při nájezdu na turnaji ve Zvolenu pod nohy. Tak jsem čekal, že to udělá zase. Připravoval jsem si to na bekhend, ale málem jsem se s ním srazil. Je fakt dobrý," pokrčil rameny Martin Hamrlík. V tu chvíli už domácí prohrávali 0:1, neboť Selingr chvíli předtím propasíroval puk za Murínova záda. "Já a hrdina zápasu? Asi jo," pousmál se Pavel Selingr před radostným návratem na jih Moravy. Devětadvacetiletý křídelník spasil svůj tým v závěru třetí části, kdy po Svobodově báječné přihrávce snadno zacílil do prázdné brány. Tím si vynutil prodloužení. V něm měli hosté mírně navrch. "Vypracovali si víc šancí," přiznal zlínský asistent Jaroslav Stuchlík. Obránce Štach jel dokonce sám na branku, ovšem Murín jej vychytal. A tak musel vzít zodpovědnost do svých rukou podruhé Selingr. "Věděl jsem, co chci udělat. Neprovedl jsem nájezd úplně přesně podle svých představ, ale se štěstím to tam padlo," ulevil si znojemský útočník. V moravské bitvě měli domácí lepší rozjezd. Hamrlík při svém prvním startu v sezoně prostřelil Trvaje švihem od modré čáry. "Před bránou skvěle clonil Balaštík," pochválil spoluhráče vůdce zlínské přesilovky. Živější Orli však záhy vyrovnali, další početní výhodu využil ránou z úhlu do odkryté klece Padělek. Vyhecovaný souboj, řízený špatným sudím Smetákem, měl hluchá místa i skvostné momenty. K nim patřilo třeba víření elitní zlínské pětky, při němž Leška se Záhorovským během pár vteřin trefili tyčku Trvajovy branky. Gól však padl znovu až při přesilovce. Vyloučeného Záhorovského nahradil na ledě Rachůnek a po jeho dorážce Bokrošův tým opět vedl. Pak ale přišla Selingrovy chvíle a konečný triumf Znojma. *** ZLÍN Murín Hamrlík, Galvas Nosek, Ďurák Vosátko, Lučka Bořuta, Zubíček Balaštík, Leška, Záhorovský Okál, M. Čech, Rachůnek R. Pšurný, Balán, Kubiš Piluša, Mokrejš, F. Čech 3. kolo O2 extraligy (1:1, 1:0, 0:1 - 0:0) 2:3sn ZNOJMO Trvaj Tesařík, Jareš Chvátal, Mojžíš Kotaška, Štach Erat, Dopita, Demel Růžička, Haman, Plášek Padělek, Svoboda, Selingr Meidl, R. Procházka, Beroun NEJLEPŠÍ HRÁČI: Kubiš - Svoboda, Selingr STATISTIKA Branky a nahrávky: 9. Hamrlík, 26. Rachůnek (Leška) - 12. Padělek (Tesařík), 48. Selingr (Svoboda), rozhodující nájezd Selingr. Rozhodčí: Smeták - Gebauer, Hlavatý. Vyloučení: 10:11. Využití: 2:1. Diváci: 4430. Zásahy gólmanů: Murín 32 (91,4 %) - Trvaj 38 (95 %). * * * Jak šly nájezdy: Hamrlík -, Balaštík -, Leška - * Selingr +, Padělek -, Erat -* * * Známka pro hlavního rozhodčího: 4 OČIMA TRENÉRŮ JAROSLAV STUCHLÍK: "Ztráta bodů nás mrzí. V první třetině byli hosté lepší, ve druhé jsme byli i díky přesilovkám aktivnější my. Na nájezdy jsme si věřili, ale hosté měli víc štěstí. Jsme rádi, že se konečně vrátil do sestavy Hamrlík. Při přesilovkách nemá na útočné modré čáře konkurenci." VÁCLAV SÝKORA: "S první třetinou jsme se vyrovnali celkem dobře, i když jsme prohrávali. Druhou část jsme začali v oslabení, udělali několik faulů a museli se dlouho bránit. Zlín se dostal do tlaku a my byli rádi, že jsme prohrávali jen o gól. Ve třetí třetině se náš výkon hodně zvednul."