Květoslav Šimek
15. srpna 2016 • 19:25

Mrázek rozjel přípravu na Světový pohár. Pálí na něj Palát i Faksa

TOP VIDEA
Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti Přestupová sága je u konce, Stanciu je v Praze. Vítali ho agenti
Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane Rada: Poháru klademe velkou váhu. Těší mě, že Pernica ještě zůstane
VŠECHNA VIDEA ZDE

Obvolal kamarády ze zámoří a rozjel ostrou přípravu na Světový pohár i nadcházející sezonu v NHL. Brankář Petr Mrázek se přes léto dohodl se na nové smlouvě s Detroitem, na přípravu má klid. V pondělí odpoledne začal naplno trénovat v Ostravě-Porubě na ledě klubu RT Torax. Puky na něj posílali Ondřej Palát, Radek Faksa nebo Matěj Stránský. "Měl by dorazit i Tomáš Fleischmann," pochvaluje si Mrázek. "Jsem rád, že už teď můžu trénovat s klukama, co hrají v Americe a proti kterým v NHL hraju."Na první trénink si Petr Mrázek přinesl kompletně novou výstroj. Včetně masky vyladěné v národních barvách pro Světový pohár. Nechybí na ní ani Mrázkova oblíbená postavička Petera Griffina. Tu si nechával na masku malovat už na farmě v Grand Rapids Griffins.

"Tentokrát je Peter Griffin na CN Toweru v Torontu a odráží nálety malých letadel ostatních týmů," připomíná s úsměvem Mrázek soupeře českého týmu pro Světový pohár v Torontu. "Tak doufám, že se na věži udrží dlouho!"

Mrázek rozjel přípravu na Světový pohár. Pálí na něj Palát i Faksa

Mrázek se na start přípravy domluvil s parťáky ze zámoří. Na led s ním vyjeli Radek Faksa a Matěj Stránský (Dallas), o chvíli později přišel i Ondřej Palát (Tampa Bay). "Mráza říkal, že si mám vzít celou výstroj, vy ji nemáte?" divil se Palát, když viděl Faksu a Stránského na ledě jen v teplákovkách. "Takhle mu to na rozchytání zatím stačí," mávnul rukou Faksa.

Faksa i Palát jsou rovněž v nominaci na Světový pohár. Oba se zatím připravují doma. Faksa v Opavě, Palát ve Frýdku-Místku. "Peťa mi zavolal, jestli si chci na něho zastřílet, že tady bude s trenérem," líčil Faksa. "Jezdím do Ostravy do posilovny, takže to spojím. Sám už jedu s přípravou naplno, Světový pohár je tady za chvíli."

S Mrázkem na ledě byli i dva porubští brankáři Jakub Čech a Petr Matoušek. Při cvičeních i v bráně se střídali. Mrázkův kouč gólmanů jim připravil trénink na míru, tomu se přizpůsobili i tři útočníci. "Teď jsem viděl Mrázu na ledě poprvé, zatím to byla spíš taková gólmanská cvičení, ale jemu dám gól určitě vždycky," dobíral si Faksa gólmana. "Pár jsem mu jich tam na rozchytání poslal."

Palát si pro změnu z tréninku odnášel dres Detroitu s číslem 13. Že by odměna za sparring? "Ne, ne. Ondra mi psal už na konci sezony, že by chtěl nějaký dres od Dacjuka," vysvětloval Mrázek. "Tak jsem mu jej nechal podepsat. Pavel už v Detroitu není takže ten dres nějakou cenu mít bude."

Sám pak ještě na dálku gratuloval svému tenisovému kamarádovi Radkovi Štěpánkovi k olympijskému bronzu z mixu. "Měl jsem strašnou radost a jsem rád, že se to podařilo zrovna jemu, který sportu dává tisíc procent. On si tuhle medaili zaslouží," dodal Mrázek.

Petr Mrázek z Detroitu předával své zkušenosti v brankářské škole

Vše o zimních olympijských hrách 2018 najdete zde >>

Témata:  sport, hokej, mrázek, palát, Faksa
 Klasická verze
Mobilní verze