Hotovo, Boleslav je v baráži | iSport.cz
31. března 2008 • 00:00

Hotovo, Boleslav je v baráži

CHOMUTOV - Ústečtí už vědí, s kým se od pátku popasují v baráži. V boji o účast v příštím extraligovém ročníku je vyzve Mladá Boleslav. Té stačil k potvrzení vítězství v první lize jediný mečbol, na chomutovském ledě uspěla i ve druhém utkání. O výhře 3:2 rozhodl deset minut před koncem třetí třetiny Tomáš Sýkora. Po zdařilé kombinaci zakončené efektním blafákem se v části hlediště obsazené boleslavskými fanoušky okamžitě rozjely vítězné oslavy. Nikdo si nepřipouštěl, že by domácí ještě sebrali zbytky sil a dokázali sérii přece jen zdramatizovat. "Věřil jsem, že je hotovo," smál se šťastný střelec. "Skvěle to udělal Pavel Šebesta, jenž na sebe natáhl dva obránce a mě naštěstí napadlo vytáhnout si gólmana." Chomutovští přitom ze sebe včera obdivuhodně setřásli trauma ze sobotního kolapsu, kdy v závěru třetí třetiny nepochopitelně prohospodařili tříbrankový náskok a nakonec padli po nájezdech. "Mysleli jsme, že to s nimi zamává víc," přitaká Sýkora. "Místo toho jsem se dlouho nemohli dostat do hry. Naštěstí nám pomohly dvě přesilovky." Právě hra v početní výhodě byla to, na čem mohli hosté postavit čtvrté vítězství. Díky využitým přesilovkám, z nichž ta první zakončená parádní kombinací Královy formace už po devíti sekundách byla vskutku ukázková, dvakrát vyrovnali nejtěsnější vedení Chomutova. A ve třetí třetině si trpělivě počkali na příležitost. "O přestávce jsme si řekli, že to už chceme ukončit," upozorňuje Sýkora. Domácí ale dávali jasně najevo, že se jim končit sezonu ještě nechce. Před zápasem provedli i změnu v brance, kam postavili náhradníka Podolku. "Horčičkovi sobotní zápas nevyšel," říká trenér Martin Pešout. "Podolka zachytal dobře, několikrát nás podržel, za porážku rozhodně nemůže." Zlomovým momentem celého finále zůstal zázračný sobotní obrat. "Náš výpadek rozhodl," přitaká Pešout. "Ještě jsme se to pokusili zvrátit, ale už jsme neměli dostatek fyzických ani psychických sil soupeře přetlačit." V posledních vteřinách třetí třetiny přitom po střelách Polanského a Kloze poskakoval puk po brankové čáře, gólman Šindelář ho zázračně zastavil betonem. Boleslavští se tak mohou už připravovat na baráž. S Ústím se Mladá Boleslav střetla v posledních třech sezonách prvoligového play off a pokaždé odešla poražena. Přeruší teď tradici? "Ústí je favoritem," tvrdí kapitán Richard Král.