1. dubna 2008 • 00:00

Do finále jde Slavia!

Autor: Sport
Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Extraliga zná prvního finalistu. Nervydrásající sedmý zápas semifinále ovládla Slavia. Ale na pozoru se musela mít až do samého konce. Po Podkonického snížení v 57. minutě urvala výhru o jediný gól.

Extraliga zná prvního finalistu. Nervydrásající sedmý zápas semifinále ovládla Slavia. Ale na pozoru se musela mít až do samého konce. Po Podkonického snížení v 57. minutě urvala výhru o jediný gól. Celek Bílých Tygrů končí sezonu se ctí, dřel až do konce. Stejně jako minulý rok ale neprošel dál než mezi čtyřku nejlepších. Červené klubko poskakuje u zadního mantinelu, slávističtí fanoušci nadšeně tleskají svým miláčkům, které ještě loni v létě kdekdo odepisoval. Jestli ale někdo ještě teď pochyboval o kvalitě Růžičkovy party, včera ho musela definitivně přesvědčit. Červenobílí zůstali v klidu celý zápas, nenechali se rozhodit atmosférou ani chytrými libereckými provokacemi. A perfektním výkonem vydřeli postup. Po drtivém nástupu od páté minuty vedli. A v 52. minutě sehráli rozhodující akci série. Domácí obránce Žižka sebevědomě obral u levého mantinelu o puk Podkonického. Hned otočil na opačnou stranu, našel dalšího beka Slobodu, který spěchal po pravé straně. Ten pak předložil před branku najíždějícímu Klepišovi. Jeden pokus, ještě dorážka, kotouč je za Pincem. Výbuch radosti tlumí rozhodčí Jeřábek, jde zkontrolovat videozáznam. Po chviličce si nasazuje helmu a ukazuje pravou ruku směrem ke středovému kruhu. Tribuny bouří nanovo. Už se zdá jasné, že Pražané půjdou dál. Teč Podkonického ještě dala hostům naději a zdramatizovala úplný závěr, víc ale nic. Minutu a půl před koncem třetí třetiny dostali hráči neplánovaný oddechový čas. Kašpaříkovi se v rohu vyhnul Kadlec, liberecký útočník třískl do plexiskla a to se vysypalo. Po několikaminutovém přerušení poslal trenér Gregor do útoku to nejlepší, co měl po ruce. Ale neúspěšně. Bylo pozdě, v posledních vteřinách už nikdo puk za Svobodu nedotlačil. Bílé Tygry mohl o to víc mrzet začátek utkání. Slavia totiž na svého soka vlétla ve velkém stylu. Každá z libereckých formací strávila své první střídání přišpendlená před svou brankou. A našlapaná aréna dostala možnost poprvé vybouchnout už po čtyřech minutách a sedmi sekundách. Po divném odrazu se k puku v útočném pásmu dostal Červenka. Pozornost obou libereckých obránců Zíba s Žabkou se okamžitě upnula na něho, mezi sebou nechali před brankou proklouznout Bednáře jako by byl úplně neškodný. Zapomněli, že nejlepší slávistický střelec sezony zase nabral parádní formu. Bednář to ukázal, když rychlý Červenkův pas s lehkostí zametl pod Pincem do sítě. A to nemuselo být všechno. Slávisté byli v první třetině jednoznačně lepší a nebezpečnější. Červenka s Bednářem dál kouzlili, libereckou branku neúnavně ostřeloval i Vondrka. Při jedné z jeho šancí vytáhl Pinc kotouč vyrážečkou do tyčky, konstrukce pomohla i při střele Hrušky. Čas na blafák dostal Tomica. Na začátku druhé třetiny se přes váhajícího Krsteva prohnal Klepiš, Pinc puk po střele odrazil do výšky, pohromu odvrátil jen o kousek. Nakonec je to všechno jedno, Slavia jde dál i tak. Další úspěch pro trenéra Vladimír Růžička. V poslední třetině pobíhal po střídačce. Takhle ho žádný zápas už dlouho nepohltil. A jakmile zazní poslední hvizd rozhodčích, radostí mu vyletěly ruce nahoru. Slavii vede osm let, čtyřikrát za tu dobu ji dotlačil do finále.