17. dubna 2008 • 00:00

Prospal zase zářil

PHILADELPHIA/PRAHA - Únorového přesunu už nelituje. Na Floridě sice bylo příjemné klima, ve Philadelphii však prožívá hokejové play off. A naplno! Václav Prospal v úterý třemi nahrávkami pomohl Flyers nejen k výhře nad Washingtonem 6:3, ale i k vedení v sérii 2:1. Hokejem se Prospal zase baví. Vymýšlí kulišárny a se svými parťáky v útoku decimují soupeře. Především s Brierem mu jde souhra parádně. Nejdražší hvězdě Philadelphie, která v této sezoně pobírá 10 milionů dolarů, pomohl ke dvěma zásahům. "Myslím, že jsme divákům ukázali povedenou show," liboval si třiatřicetiletý český útočník na stránkách philly.com. První trefu připravil Prospal v 17. minutě, kdy si nabruslil středem do pásma, nalákal na sebe oba obránce Capitals a poté uvolnil na pravé straně Briera. Pro kanonýra Flyers pak nebyl problém prostřelit gólmana Hueta. Ještě povedenější akci předvedl nejproduktivnější český hráč v základní části NHL o chvíli později. Těsně před první sirénou přihrál přes celé obranné pásmo volnému Hartnellovi, který po 65 sekundách posunul Flyers opět do vedení (2:1). Borci z Capitals se sice stačili po nepříjemném direktu probrat, jenomže Prospal si schoval další. Rozhodující. Deset sekund před koncem druhé části rozjel na útočné modré akci, po níž padl vítězný gól. A podruhé v zápase se trefi l Briere. "Je to skvělý hráč. Dokáže předvídat a hlavně když si něco usmyslí, dokáže to realizovat," ocenil Prospal svého parťáka. Tak povedené play off Prospal dlouho nepamatuje. Ve třech zápasech nastřádal šest bodů (2+4), čímž vyrovnal svůj osobní rekord z Tampy. To je už ale pět let stará příhoda. "Cítím se výborně, ale jsem rád, že se daří týmu," pronesl Prospal (na snímku s číslem 40). V Lightning zářil vedle Lecavaliera a St. Louise, ve Flyers si sedl s Brierem. A právě Briere byl vyhlášený první hvězdou večera. Nabuzení diváci jej při každém pobytu na ledě doprovázeli ohlušujícím rámusem. Obavy, že na letním nákupu klub prodělá, jsou minulostí. "Atmosféra byla strhující a určitě se to odrazilo na našem výkonu," řekl Briere. Nejdražší akvizice Flyers na ledě dominovala a úplně zastínila Alexandera Ovečkina z Capitals. Vítěz bodování a zároveň nejlepší střelec NHL v základní části se nedostal prakticky k ničemu. Důrazná obrana domácích ruskému útočníkovi znechutila hokej. A třetí zápas nakonec ani nedohrál. Po sérii tvrdý hitů inkasoval Ovečkin v 53. minutě úder do kolena, chvíli klečel otřesený a poté odešel do kabiny. Faulující Umberger to odnesl jen dvouminutovým trestem. "Snad to nebude nic vážného. Uvidíme, jak dopadne vyšetření," reagoval Bruce Boudreau, kouč Capitals. *** BODOVÁNÍ STANLEY CUPU 1. Ryane Clowe (San Jose) 4 7 (4+3) 2. Mike Ribeiro (Dallas) 3 7 (1+6) 3. Daniel Briere (Philadelphia) 3 6 (4+2) 4. Václav Prospal (Philadelphia) 3 6 (2+4) 5. Jarome Iginla (Calgary) 4 6 (2+4) 9. Brenden Morrow (Dallas) 3 5 (3+2) 10. Ryan Malone (Pittsburgh) 3 5 (2+3) 18. Jaromír Jágr (NY Rangers) 3 4 (1+3) Jiří Hudler (Detroit) 3 4 (1+3) 26. Petr Sýkora (Pittsburgh) 3 3 (3+0) 34. Patrik Eliáš (New Jersey) 3 3 (1+2) 53. Marek Židlický (Nashville) 3 3 (0+3) STANLEY CUP V TV NASN 10.00 ....... Ottawa-Pittsburgh (4. zápas/Z) 16.30........ Nashville-Detroit (4. zápas/Z) SPORT 1 14.30 ....... NY Rangers-New Jersey (4. zápas/Z) PÁTEK NASN 01.00 ....... Philadelphia-Washington (4. zápas/PP) 04.00 ....... San Jose-Calgary (5. zápas/PP) GALAXIE SPORT 03.05 ....... Minnesota-Colorado (5. zápas/PP) ZÁPADNÍ KONFERENCE - 1. KOLO CALGARY-SAN JOSE 2:3 STAV SÉRIE: 2:2 Branky a nahrávky: 4. Iginla (Langkow, Tanguay), 39. Phaneuf (Iginla) - 31. Clowe (Marleau, Thornton), 56. Cheechoo (Pavelski, Setoguchi), 60. Thornton (Murray, Clowe). Střely na branku: 10:32. Vyloučení: 4:4. Využití: 0:1. Diváci: 19 289. Třetiny: 1:0, 1:1, 0:2. Hvězdy utkání: Iginla - Thornton, Marleau. ČECH V AKCI Milan Michálek (San Jose) 0 0 2 0 16:19 ZÁPADNÍ KONFERENCE - 1. KOLO COLORADO-MINNESOTA 5:1 Branky a nahrávky: 5. Brunette, 6. Wolski, 12. Arnason, 28. Salej, 37. HEJDUK - 44. Koivu. Střely na branku: 40:25. Vyloučení: 9:18, navíc McLeod 10 minut, Laperriere - Veilleux oba 5+10 minut, Voros, Johnsson a Fedoruk všichni 10 minut, Boogaard 10+10 minut. Využití: 2:0. Diváci: 18 007. Třetiny: 3:0, 2:0, 0:1. Hvězdy utkání: Salej, Arnason, Leopold (C). ČEŠI V AKCI Milan Hejduk (Colorado) 1 0 2 0 17:09 Martin Škoula (Minnesota) 0 0 0 -1 23:45 ZÁPADNÍ KONFERENCE - 1. KOLO Branky a nahrávky: 46. Morrow (Modano, Ribeiro), 48. Morrow (Modano, Ribeiro) - 7. Marchant (Moen, Pronger), 11. Getzlaf, 15. Pronger (Bertuzzi, Weight), 26. Pronger (Selänne, Getzlaf). Střely na branku: 33:15. Vyloučení: 6:9. Využití: 2:2. Diváci: 18 532. Třetiny: 0:3, 0:1, 2:0. Hvězdy utkání: Morrow - Pronger, Giguere. DALLAS-ANAHEIM 2:4 STAV SÉRIE: 2:1 Vysvětlivky: Za jménem následují góly, asistence, střely na branku, +/- body za účast na ledě a čas strávený na ledě VÝCHODNÍ KONFERENCE - 1. KOLO PHILADELPHIA-WASHINGTON 6:3 STAV SÉRIE: 2:1 Branky a nahrávky: 17. Briere (PROSPAL, Coburn), 19. Hartnell (PROSPAL, Briere), 19. Kapanen (Dowd), 40. Briere (Richards, PROSPAL), 58. Richards z trest. střílení, 59. Knuble (Upshall) - 18. Fehr (Brashear, Steckel), 28. Green (Semin, Ovečkin), 56. Laich (Morrisonn, Green). Střely na branku: 33:19. Vyloučení: 8:8, navíc Upshall -Green oba 5 minut. Využití: 1:1. Diváci: 19 822. Třetiny: 3:1, 1:1, 2:1. Hvězdy utkání: Briere, PROSPAL - Green. ČEŠI V AKCI Jaroslav Modrý (Philadelphia) 0 0 1 0 20:54 Václav Prospal (Philadelphia) 0 3 3 +2 14:12 VÝCHODNÍ KONFERENCE - 1. KOLO BOSTON-MONTREAL 0:1 STAV SÉRIE: 1:3 Branka a nahrávky: 40. Brisebois (A. Kosticyn, Kovaljov). Střely na branku: 27:28. Vyloučení: 3:3. Využití: 0:1. Diváci: 17 565. Třetiny: 0:0, 0:1, 0:0. Hvězdy utkání: Thomas - Price, Komisarek. ČEŠI V AKCI Roman Hamrlík (Montreal) 0 0 1 0 23:51 David Krejčí (Boston) 0 0 2 0 18:42 Tomáš Plekanec (Montreal) 0 0 2 0 17:53 Vladimír Sobotka (Boston) 0 0 3 0 7:22