19. dubna 2008 • 00:00

Maďaři se vracejí mezi elitu

Nezmarova vize a Kaniovy peníze: nový Liberec. Co Kulenovič a Slavia?
SESTŘIH: Everton - Liverpool 2:0. Překvapení v Merseyside derby, Reds se vzdaluje titul

Hokejisté Maďarska vyhráli skupinu B divize I mistrovství světa a příští rok si po sedmdesátileté pauze zahrají mezi elitou. Maďaři vyhráli turnaj bez ztráty bodu.

Hokejisté Maďarska vyhráli skupinu B divize I mistrovství světa a příští rok si po sedmdesátileté pauze zahrají mezi elitou. Maďaři vyhráli turnaj v Sapporu bez ztráty bodu a své vystoupení korunovali dnešním vítězstvím 4:2 nad loňským účastníkem elitního šampionátu Ukrajinou. Tým v čele se známým brankářem Levente Szuperem, jehož v roce 2000 draftovalo Calgary, si zahraje příští rok na MS skupiny A ve Švýcarsku přesně 70 let po svém posledním vystoupení na šampionátu. Na závěrečném MS před druhou světovou válkou v roce 1939 shodou okolností také ve Švýcarsku obsadilo Maďarsko sedmé místo. Na vrcholném turnaji startovali hokejisté této středoevropské země naposledy v roce 1964, když na olympijských hrách v Innsbrucku prohráli všech sedm zápasů a skončili poslední. Stříbro v Sapporu získala Ukrajina a bronz domácí Japonsko, jež v závěrečném zápase porazilo 7:3 sestupující Estonsko.

Výsledky - skupina B: Litva - Chorvatsko 4:3 (0:2, 1:0, 3:1), Japonsko - Estonsko 7:3 (4:2, 1:0, 2:1), Maďarsko - Ukrajina 4:2 (2:0, 1:2, 1:0). Konečná tabulka: 1. Maďarsko 5 5 0 0 0 22:7 15 2. Ukrajina 5 3 1 0 1 18:8 11 3. Japonsko 5 3 0 1 1 19:10 10 4. Litva 5 2 0 0 3 9:21 6 5. Chorvatsko 5 0 1 0 4 5:15 2 6. Estonsko 5 0 0 1 4 9:21 1