Dinamo Minsk vyhrálo Spenglerův pohár | iSport.cz

Dinamo Minsk vyhrálo Spenglerův pohár

Hokejisté Dinama Minsk vyhráli Spenglerův pohár.
Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král Na tohle jsme dřeli celou kvalifikaci, rozplýval se hrdina Alex Král
Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help Magazín ICE TIME na O2 TV Sport! Hrubec představí Saves Help

Hokejisté Dinama Minsk vyhráli poprvé v historii tradiční Spenglerův pohár v Davosu. Běloruský celek z Kontinentální hokejové ligy porazil v dnešním finále 83. ročníku pořadatelský tým 3:1.

Dinamo tak ve vyvrcholení turnaje oplatilo Davosu porážku 2:3 z úvodního utkání ve skupině. Druhý nejhorší tým západní části KHL vedl po dvou třetinách 2:0 po brankách Kulakova a Kočetkova. V úvodu třetího dějství sice snížil slovenský útočník Kolník, další šance domácích však zlikvidoval skvělý Mezin a do prázdné branky přidal v poslední minutě pojistku Michaljov.

Do týmu Dinama Minsk patří český hokejista Michal Ševc, ten však ve Švýcarsku nestartoval. V dresu Davosu, který "svůj" turnaj vyhrál naposledy před třemi lety, dnes nastoupil z Čechů jen Petr Tatíček. Josef Marha chyběl.

Extraligoví mistři z Karlových Varů na Spenglerově poháru neuspěli. Ve skupině prohráli všechny čtyři zápasy, přičemž své účinkování zakončili debaklem 0:8 od Dinama Minsk.

HC Davos - Dinamo Minsk 1:3 (0:1, 0:1, 1:1)
Branky: 41. Kolník - 9. Kulakov, 25. Kočetkov, 60. Michaljov