28. února 2010 • 04:58

Jágr do Edmontonu i s Červenkou?

Autor:
Reklama
TOP VIDEA
Budeme žrát led a hrát jako buldoci, velí Kacetl před sedmým zápasem Budeme žrát led a hrát jako buldoci, velí Kacetl před sedmým zápasem
Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře Pavlenka: Penalta byla přísná, Suárez to udělal chytře
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jaromír Jágr doma v Česku léčí bolavou duši, za chvíli se vydá zpátky do Omsku. Olympiádu sleduje jenom zpovzdálí. Ale spekulace jsou tu znovu: vrátí se do NHL? A bude to Edmonton?I v osmatřiceti letech ve Vancouveru dokázal, že na nejslavnější ligu pořád má. A tohoto tématu se chytil i útočník Aleš Hemský, česká hvězda z týmu Edmonton Oilers. „Myslím si, že by sem mohl přijít...

I když je to jenom spekulace,“ uvedl šestadvacetiletý kouzelník na ledě. Proč zrovna Edmonton? To také není žádné tajemství. Právě tenhle klub už o něj usiloval v minulé sezoně, kdy nebylo jasné, jestli se Omsk procpe do play off.

„Nevím, jak se cítí teď chvíli po olympiádě, ale myslím si, že až si chvíli oddychne, bude se chtít ještě na rok na dva do NHL vrátit. Na úzkém hřišti pořád může hrát,“ řekl o něm Hemský, který se v současnosti zotavuje po operaci ramena. A kvůli ní přišel i o start na olympijském turnaji.

Jaromír Jágr do zápasu s Finskem.Jaromír Jágr do zápasu s Finskem.


„On je pořád superstar. Už jenom mít ho v týmu je pro všechny plus. On je navíc schopný posbírat 70 bodů, my nikoho takového přitom nemáme,“ přidává Hemský další důvod, proč by nakonec námluvy Jágr – Edmonton měly vyjít.

Zámořské média spekulují rovněž o tom, že by se v dresu Oilers mohl objevit i útočník Roman Červenka, o kterého se zajímá také Montreal. A to i přesto, že mu olympijský turnaj nevyšel úplně podle představ. „Ale pořád je to sebevědomý a velmi talentovaný hráč. Je použitelný do útoku i do defenzivy, je velmi silný a maká na sobě,“ chválí ho Hemský.

Že by se v Edmontonu sešla kompletní česká trojka? Není to vyloučené. Vždyť i sám Jágr nedávno prohlásil, že při zvažování případných zámořských nabídek jako první přijme tu z Edmontonu. Stále ale platí i to, že se definitivně o své budoucnosti rozhodne až po sezoně. Dřív ne.

Jaromír Jágr smutní po prohraném čtvrtfinále s Finskem
Jaromír Jágr smutní po prohraném čtvrtfinále s Finskem


MS v hokeji 2018: program a skupiny >>

 Klasická verze
Mobilní verze