Hradec si v poháru vyšlápl na extraligové Kladno

0
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

Pohárová soutěž hokejistů Tipsport Hockey Cup se naplno rozjela. Do zápasů hraných v rámci letní přípravy dnes vstoupilo i pět prvoligových mužstev, z nichž v základní skupině zaskočil extraligového favorita Hradec Králové, který zvítězil na ledě Kladna. V přátelském utkání podlehl Liberec Pardubicím 3:4.

Ve skupině A si po nedělní prohře v předehrávce na Spartě (2:3) připsaly první body České Budějovice, které porazily Třebíč 6:3. Hosté šli do vedení už ve 40. vteřině zápasu, ale potom měli jasnou převahu Jihočeši, kteří otočili stav a do konce druhého dějství vytáhli vedení na 5:1.

Místo Jakuba Kováře šel ve třetí třetině do branky Mountfieldu Šimon Hrubec, který se dvakrát červenal při laciných gólech soupeře znamenajících pro Třebíč přijatelný výsledek.

Kuriozitou zápasu bylo autorství druhého gólu vítězů, který zaznamenal Vilém Burian. Mladý forvard je na jihu Čech na zkoušce právě z Třebíče a do konce srpna má v týmu Mountfieldu vyřízené hostování. Proti "svým" dnes proměnil trestné střílení. Stínem utkání bylo naopak zranění třebíčského Lukáše Popely, jenž po nárazu do mantinelu skončil na nosítkách.

Ve skupině B se Kladno ani ve svém druhém zápase poháru nedočkalo výhry. Ve svém úvodním vystoupení prohrálo Kladno v pátek v Liberci 1:3. Prvoligový Hradec byl dvě třetiny jednoznačně lepším týmem a zaslouženě vedl 2:1.

Středočeši sice na začátku závěrečné třetiny dokázali během necelých tří minut otočit skóre, ale hosté se nevzdali. Vyrovnali a svoje překvapivé vítězství korunovali gólem Jiřího Hendricha dvě minuty před koncem. Mladá Boleslav porazila Ústecké Lvy 4:2.

Ve skupině C podlehl Litvínov v podkrušnohorském derby Karlovým Varům těsně 0:1 a Plzeň i s přispěním lídra Martina Straky a jeho dvou finálních přihrávek porazila Chomutov 4:1. Ve skupině D se prosadili domácí: Třinec porazil Brno 3:1 a Zlín prvoligovou Olomouc dokonce 5:1.

V přípravném utkání v České Lípě porazily Pardubice "domácí" Liberec 4:3. Za vítěze se dvakrát trefil kapitán mistrovského týmu z minulého ročníku extraligy Petr Koukal. Pardubičtí poté vyhráli i doplňkové duely, na nichž se dohodli trenéři. Prodloužení se čtyřmi bruslaři na obou stranách rozhodl Marek Drtina, Eaton poté opanoval i samostatné nájezdy.

Tipsport Hockey Cup - 1. kolo:
Skupina A:

HC Mountfield České Budějovice - SK Horácká Slavia Třebíč 6:3 (2:1, 3:0, 1:2)
Branky a nahrávky: 7. Kašpařík (Šulc), 20. Burian z tr. střílení, 24. Mikeska (J. Novák), 25. R. Heřman (Vydarený), 26. Červený (Ježek, Snopek), 48. Šimánek (Kuchejda) - 1. Kocák (Dolníček), 47. Zahradník, 49. Dolníček (Kocák, Laš). Rozhodčí: Pešina - Kostka, Jindra. Vyloučení: 4:5. Využití: 1:0. Diváci: 1000.

Skupina B:

HC Geus Okna Kladno - HC VCES Hradec Králové 3:4 (0:0, 1:2, 2:2)
Branky a nahrávky:
32. Mnacjan (Harrison), 42. Harrison (Bílek), 45. Stieler (Kuchler, L. Procházka) - 24. J. Kadlec (Roubík, J. Hruška), 35. Roubík (J. Kadlec), 54. Volráb (Budínský, Moskal), 58. Hendrich (Budínský, Moskal). Rozhodčí: Lacina - Lhotský, Bejček. Vyloučení: 7:7, navíc J. Hruška (Hradec Králové) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 650.

BK Mladá Boleslav - HC Slovan Ústečtí Lvi 4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
6. Matějovský (Duben, Jensen), 19. Divíšek (Jindra, Žabka), 23. Nouza (Čížek, Handlovský), 56. Macho (Marušák, Macháček) - 25. Ludvík (Klobouček, Janků), 34. Alinč (Němeček, Dragoun). Vyloučení: 6:9. Využití: 0:2. Diváci: 960.

Skupina C:

HC Benzina Litvínov - HC Energie Karlovy Vary 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka a nahrávka:
44. Dej (Saarinen). Rozhodčí: Turčan - Rozlílek, Mertlík. Vyloučení: 6:4. Bez využití. Diváci: 850.

HC Plzeň 1929 - KLH Chomutov 4:1 (3:0, 1:1, 0:0)
6. M. Heřman (Dvořák), 12. Modrý (Kovář, M. Straka), 18. Petruška (M. Straka, Benák), 23. Tvrdík (Kracík) - 21. Duda (Sikora). Vyloučení: 4:7. Využití: 1:0. Diváci: 1522.

Skupina D:

HC Oceláři Třinec - HC Kometa Brno 3:1 (2:1, 0:0, 1:0)
7. Adamský (Květoň), 16. McGregor (Lefebvre), 60. Polák (Varaďa) - 20. Huml (Mojžíš). Vyloučení: 8:5. Využití: 0:1. Diváci: 840.

PSG Zlín - HC Olomouc 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)
16. F. Čech (Lučka), 38. T. Sýkora (Důras, Švrček), 39. Záhorovský, 41. Linhart (Balaštík), 54. T. Sýkora (Galvas, Důras) - 22. Mikšan. Rozhodčí: Husička. Vyloučení: 4:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 400.