16. srpna 2010 • 20:39

Mistři z Pardubic prohráli v Tipsport Cupu i podruhé

0
Bořil v ofsajdu? Asi ano, ale žádný záběr není stoprocentní. Nejasná ČK pro Petráka
SESTŘIH: Boston - Toronto 2:3. Pastrňák dal první gól v play off, rozhodl ale Matthews

Ani ve svém druhém vystoupení v základní skupině A letního Tipsport Hockey Cupu hokejisté extraligového mistra z Pardubic neuspěli. Svěřenci kouče Josefa Jandače prohráli na ledě Českých Budějovic, kde Jandač v minulosti působil, 3:4 v prodloužení.

Východočeši měli skvělý vstup do utkání, když hned v úvodní minutě otevřel skóre Tomáš Sýkora. Pak sice vyrovnal v přesilovce Gulaš, ale po dvou třetinách vedli Pardubičtí 3:1.

Ve 44. minutě snížil Červený a o chvilku později vyrovnal v dvojnásobné početní výhodě Langhammer. Rozhodnutí přišlo až v prodloužení, když se opět v přesilovce prosadil svou druhou trefou v utkání Gulaš.

Mountfield má za sebou již všechna utkání ve skupině, přesto zůstal s pěti body třetí za šestibodovými Znojmem a pražskou Spartou. Pardubice jsou s jedním bodem předposlední, za nimi je po jednom odehraném utkání bez bodového zisku Třebíč.

HC Mountfield České Budějovice - Eaton Pardubice 4:3 v prodl. (1:1, 0:2, 2:0 - 1:0)
Branky a nahrávky:
19. Gulaš (Jank), 44. Červený (M. Pšurný), 48. Langhammer (R. Pšurný, J. Novák), 64. Gulaš (J. Novák) - 1. T. Sýkora (Cetkovský), 25. Bártek (Pivko, Mezei), 29. Pineault (Špirko, Kočí). Rozhodčí: Dvořák - Jindra, Jílek. Vyloučení: 3:10. Využití: 3:0. Diváci: 1000.