Chybíš nám, Mikaelo! Shiffrinová stále truchlí, k závodění se zatím nevrátí | iSportLIFE | iSport.cz
Autor: ija
20.2.2020 • 20:05

Chybíš nám, Mikaelo! Shiffrinová stále truchlí, k závodění se zatím nevrátí

Vstoupit do diskuse
0

Na závodění se pořád necítí! Vedoucí žena Světového poháru Mikaela Shiffrinová není v Crans Montaně, která od pátku do neděle hostí další tři závody sjezdařek. Čtyřiadvacetiletá majitelka posledních tří velkých křišťálových glóbů za celkové vítězství v prestižním seriálu je od začátku února doma v Coloradu, po náhlé tragické smrti otce Jeffa není stále v náladě závodit. A body jí mezitím utíkají. Nezapomínají na ni však ani fanoušci soupeřek, naposledy ji na dálku povzbudili příznivci její velké rivalky Petry Vlhové.Že návrat Mikaely Shiffrinové do Světového poháru během závodního víkendu v Crans Montaně je vyloučený, to médiím potvrdil i Christian Höflehner závodní ředitel firmy Atomic, na jejíchž lyžích majitelka tří velkých křišťálových glóbů jezdí. V Crans Montaně je v pátek sjezd (náhrada za zrušený závod v Roza Chutor), v sobotu také sjezd a v neděli kombinace.

Shiffrinová si tak nechává utéct slušnou porci bodů. Druhá v celkovém pořadí Federica Brignoneová na ni ztrácí už jen 113 bodů, v pořadí slalomu Američanku už předstihla Slovenka Petra Vlhová.

Právě Vlhová poslala Shiffrinové dojemný vzkaz, na Instagramu zveřejnila fotku svých fanoušků s transparentem: Chybíš nám, Mikaelo! „Mám ty nejlepší fanoušky,“ ocenila Vlhová, která vede slalom, je druhá v obřím slalomu a třetí v celkovém hodnocení.

Shiffrinová od 2. února, kdy její otec náhle zemřel po zranění hlavy způsobené pádem, je podle zpráv ze zámoří stále doma se svou rodinou, už ale znovu lyžuje. Ve Vailu ji doprovází servisman Johann Strobl, který je pevnou součástí jejího týmu, kam přišel před dvěma lety od rakouské hvězdy Marcela Hirschera.

Po Crans Montaně je na přelomu února a března na programu Světového poháru zastávka v italském La Thuille, kde se pojede super-G a kombinace, 7. a 8. března pak následuje víkend technických disciplín v Ofterschwangu a všichni doufají, že už i s největší hvězdou Mikaelou Shiffrinovou.


Vstoupit do diskuse
0
Další články autora

iSport LIFE

Běh Kolo Testy Inspirace Akce iSport LIFE Columbia běžecké závody

iSport LIFE je web o radosti z pohybu, motivaci, pozitivním a zdravém životní stylu.

Běh, cyklistika, dobré jídlo, zdraví, zážitky, to jsou témata, na které zde narazíte. Těšte se na testy bot, sportovního vybavení, technických vychytávek, reportáže, tipy na výlety. Kdo to myslí s během a cyklistikou trochu vážně, najde zde rady zkušených sportovců.

Prostor tu mají i témata o zdraví a jídle.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá běžecké a cyklistické závody v různých městech v České republice. Přijmi výzvu!

Jízdní kola * Elektrokola * Elektrokoloběžky * Tenisové vybavení na Heureka.cz

23. srpna 2020
Praha
Výsledky
12. září 2020
Brno
Výsledky
10. října 2020
Praha
Přihlásit se

www.isportlife.cz je web o životě sportovců. Nenajdete zde však výsledky, časy, rozebírání herních taktik a hledání ideálních sestav. Začíst se naopak můžete do profilů, rozhovorů a příběhů nejen našich, ale i zahraničních sportovců. Poodhalíme vám nejen jejich tréninkové finty, ale i to jak správně odpočívat. iSport LIFE je o životě ve sportu.

Tým kolem www.isportlife.cz pořádá také běžecké závody v různých městech v České republice.

Články odjinud
Články odjinud