Slavia plánuje s Hajdukem Split výměnu mladých hráčů i trenérů | iSport.cz
11. února 2016 • 18:45

Slavia plánuje s Hajdukem Split výměnu mladých hráčů i trenérů

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Fotbalová Slavia uzavřela smlouvu o spolupráci s chorvatským celkem Hajdukem Split, který byl v roce 1911 založen v pražském pivovaru U Fleků. Oba spřátelené kluby plánují společnou přípravu kempů, výměnu mladých hráčů i trenérů.


"Součástí změny v koncepci našeho klubu byla restrukturalizace mládeže, s čímž souvisí spolupráce s jinými kluby. Hajduk je s námi historicky spojen, je to profesionální a vstřícný klub. Máme velkou příležitost se od sebe navzájem učit řadu detailů. V plánu je příprava kempů, výměna mladých hráčů i trenérů," uvedl na dnešní tiskové konferenci generální ředitel Slavie David Trunda.

"V některých věcech jsou napřed. Mají skvělý marketing, jejich logo tam naleznete skoro na všem. Mají o polovinu vyšší rozpočet než my, asi jako Sparta, což je v zemi zmítané ekonomickými problémy úžasné. Na ty mizerné podmínky je tam skvělá výchova hráčů. Ty pak navíc umí neskutečně dobře prodat," uvedl prezident Slavie Jiří Šimáně.

Posily z Hajduku do A-týmu Slavie se zatím nejspíš očekávat nedají. "Myslím, že je pravděpodobnější, že do Hajduku pošleme nějakého hráče, kterého budeme chtít prodat ne za dva, ale za pět, šest nebo třeba deset milionů korun," dodal Šimáně.

Slavia rovněž v červenci otevře novou mládežnickou akademii. "Říká se, že je v Česku špatná práce s mládeží, že trénujeme málo a špatně. V ligách, jako je anglická, španělská, nemáme prakticky žádné hráče. Možná pár v Německu. To chceme změnit, chceme trénovat jinak, než je v Česku zvykem. Zvolit tady úplně novou cestu, jak se to dělá ve světě. Uvidíme, jaké výsledky budeme mít za tři pět let. Cílem je, abychom vychovali kvalitní hráče a pak je byli schopni prodávat třeba jako Hajduk," uvedl Šimáně.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud