Washington vyhrál podruhé za sebou, v prodloužení udolal Brooklyn

0
Zábranský? Zbrojovku řídit nebude, fotbal jde mimo něj, Kometa je srdcovka
Zimák: Vrána přiletěl nečekaně. Proč by MS mělo klapnout?

Basketbalisté Washingtonu si v NBA připsali druhou výhru ve dvou dnech, doma zvítězili nad Brooklynem 119:113 po prodloužení. Český reprezentant Tomáš Satoranský za 13 minut posbíral šest bodů, dvě asistence, zisk a doskok a především sehrál důležitou roli ve druhé půli, kdy probral trápící se spoluhráče v době, kdy Nets mohutně dotahovali.

Washington začal skvěle a vedl 20:4. Ještě v poločase měl náskok 20 bodů, ale druhou půli začal velmi vlažně, nedařilo se hvězdám a Brooklyn se rychle vrátil do hry. Za stavu 70:67 přišly velké chvíle českého rozehrávače.

Satoranský nejprve seběhl pod koš a skóroval, vzápětí nahrál na trojku Bradleymu Bealovi. A v úvodu čtvrté čtvrtiny dalším košem zvýšil na devítibodový rozdíl. Krátce na to ale trenér Scott Brooks vrátil do hry hvězdu Johna Walla a rozjetý Satoranský musel sledovat zbytek zápasu z lavičky.

Brooklyn díky trojkám nakonec vybojoval prodloužení, které devět sekund před koncem zařídil Quincy Acy, ale v přidané pětiminutovce ukázali své schopnosti Beal s Wallem, kteří proměnili střely z těžkých pozic a zařídili svému týmu výhru. Wall zakončil zápas s 23 body a 16 asistencemi. Beal přidal 24 bodů a pivot Marcin Gortat 16 bodů a 13 doskoků. Oslavil tak fakt, že zápas byl věnován Polsku k výročí sto let jeho nezávislosti.

Výsledky:

Charlotte - Oklahoma City 91:101, Chicago - Detroit 107:105, Dallas - LA Lakers 101:107 po prodl., LA Clippers - Sacramento 126:105, San Antonio - Denver 112:80, Toronto - Golden State 125:127, Washington - Brooklyn 119:113 po prodl. (za domácí Satoranský 6 bodů, 1 doskok a 2 asistence).