4. února 2018 • 19:53

Gulaš dovršil vítězným nájezdem obrat Plzně proti Chomutovu

Hokejisté vedoucí Plzně porazili ve 47. kole extraligy Chomutov 5:4 po samostatných nájezdech a po dvou porážkách se vrátili na vítěznou vlnu. Piráti sice vedli na západě Čech po dvou třetinách 4:1, ale obrat Indiánů dovršil vítězným gólem v rozstřelu nejproduktivnější hráč soutěže Milan Gulaš.

Domácí v úvodu pokračovali v bezkrevném výkonu z posledních dvou utkání a již ve třetí minutě je za to potrestal Huml, jehož nahození z levého kruhu skončilo díky clonícím hráčům v síti. Další střelecké pokusy Pirátů zlikvidoval gólman Hylák a Indiánům do tempa pomohlo vyloučení Valacha. Bekhendovou dorážku Kantnera však skvěle zastavil svým levým betonem Lukeš.

Vzápětí si gólman hostů poradil i se střelou nekrytého Skleničky z mezikruží a Mertl zblízka minul odkrytou branku. Nápor domácích ukončil 50 vteřin před první sirénou Vondrka, jenž dostal v útočném pásmu příliš prostoru, uvolnil přesnou přihrávkou Smejkala a ten z prostoru mezi kruhy zvýšil na 2:0.

"Nebyl to šťastný vstup do utkání. Už druhou střelou jsem dostal gól. Na konci třetiny další a je pravda, že v té druhé třetině nás soupeř přestřílel. Nebyly to ideální dvě třetiny, ale myslím, že co jsme vše vynahradili předvedeným výkonem ve třetí třetině," popsal začátek zápasu Alexandr Hylák, jen v plzeňském brankovišti podruhé za sebou nahradil Miroslava Svobodu.

Na začátku prostřední části Indiáni ubránili oslabení a následně převzali iniciativu. Gulaš však promarnil přečíslení dvou na jednoho. Bojovní hosté zareagovali návratem k aktivnímu napadání. Výsledkem byla šance Lauka a po polovině utkání po rychlém brejku vrátil vyraženou střelu Vondrky pohodlně za čáru Flemming.

Od další pohromy o chvíli později uchránila domácí jen nepřesná muška Skokana před odkrytou brankou a ve 34. minutě po zaváhání chomutovské defenzívy svůj únik proměnil Kantner. Domácí za stavu 1:3 vrhli všechny síly směrem dopředu, ale jejich nadechnutí zmrazil po minele Kvasničky v závěru druhé třetiny tvrdou střelou z levého kruhu Huml.

"Mají propracovaný obranný systém. Nebylo lehké se proti nim prosadit. Po druhé třetině to bylo v kabině docela v klidu. Jenom se trošku změnila strategie. My jsme věděli, že máme sílu ten zápas otočit. Jsme rád, že jsme to zvládli. Taková výhra by nám mohlo pomoci," řekl Gulaš.

Přesilovková dorážka Indráka po 27 vteřinách třetí třetiny plzeňské hráče znovu probrala. Průnik Moravčíka však kontaktní gól nepřinesl. Až při vyloučení Knota v 50. minutě snížil Kracík tečí Gulašova nahození na 3:4.

Následně po Gulašově nabídce netrefil Mertl prázdnou branku. Hosté nestíhali a při pokračujícím drtivém náporu na tři útoky hrajících Indiánů sice Denis Kindl selhal v další gólové šanci, ale v 56. minutě střelu Jonese od pravého hrazení nešťastně usměrnil za záda Lukeše Dietz a bylo vyrovnáno. Chvíli před sirénou Piráti se štěstím přežili brankové příležitosti Gulaše a Kratěny.

"Odehráli jsme výborné první dvě třetiny. Pomohl nám hodně gól na začátku zápasu. Měli jsme tam výborné pasáže, kdy jsme tam mohli dát o gól víc. Hráli jsme výborný hokej a domácí jsme prakticky k ničemu nepustili. Třetí třetina byla od nás bohužel katastrofální," prohlásil asistent trenéra Chomutova Petr Martínek.

V následném prodloužení nejprve Hylák lapačkou zneškodnil střelu Koblasy z přečíslení dvou na jednoho a na druhé straně neuspěl v obdobné situaci mladík Kantner. Plzeňský obrat dokonal vítězným samostatným nájezdem v sedmé sérii Gulaš, jenž uspěl v rozstřelu třikrát.

"To se mi ještě nepovedlo. Sešlo se mi to dnes perfektně. Jsme ale hlavně rád za dva body, protože jsme poslední dva zápasy neodehráli ideálně. Ve třetí třetině to od nás byl ovšem super výkon, jeden z nejlepších letos," dodal Gulaš.

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H