4. února 2018 • 19:59

Brno díky obratu ve druhé třetině zdolalo Pardubice 2:1

Autor:
Hokejisté Komety Brno porazili v 47. kole extraligy Pardubice 2:1 a dočkali se po třech zápasech plného bodového zisku. Brňané si výhrou upevnili před play off umístění mezi pěticí nejlepších týmů. Pardubice se připravily o lepší výsledek dvěma hrubými chybami ve druhé třetině. Ty v rozmezí šesti minut potrestali svými góly Tomáš Vincour a Radim Zohorna.


"Je až k nevíře, jak zápas, v němž jsme dominovali herně i na šance, je až do samého závěru dramatický. Pokud bychom měli dnes lepší produktivitu, tak mohlo být v polovině utkání rozhodnuto," uvedl po utkání trenér Brna Kamil Pokorný.

Domácím hokejistům chyběl útočník Martin Erat, jenž po pátečním zápase v Jihlavě onemocněl virózou. "Jsme si vědomi, co jej v nejbližších dnech čeká. Je kapitán reprezentace. Nechtěli jsme riskovat zhoršení zdravotního stavu. Proto jsme si vypomohli mladým Kratochvílem z Třebíče. Kluci to vzali za správný konec a vyhráli zápas i bez Martina," dodal Pokorný.

Kometě patřilo úvodních deset minut, ve kterých přehrávala soupeře kombinační souhrou i gólovými šancemi. V koncovce se ale domácí hráči neprosadili. Ve 4. minutě se neskóroval Hynek Zohorna, o čtyři minuty později zahodil vyloženou šanci Zaťovič. V 10. minutě po střele obránce Němce od modré čáry proklouzl kotouč brankáři Kacetlovi mezi chrániči, ale skončil mimo branku.

Hokejisté Pardubic spoléhali vedle defenzivy na rychlé protiútoky. Jeden z nich při vlastním oslabení využili ke vstřelení branky. Po brněnských chybách v útočném pásmu ujel Kaut a po jeho přihrávce obránce Trončinský blafákem překonal brankáře Langhamera.

"V minulém zápase jsem při podobné situaci střílel, dnes jsem se rozhodl pro blafák. Vyšlo to, ale moje branka nám byla k ničemu. Prohráli jsme, protože jsme byli hodně pasivní a zalezlí. Vedli jsme 1:0, ale to by asi byla náhoda," přiznal Trončinský.

Z herního útlumu se dostali Brňané ve druhé třetině zpět do tlaku a po soupeřových chybách se jim podařilo otočit výsledek. V 25. minutě se nahozený kotouč nečekaně odrazil od mantinelu k Vincourovi, který tvrdou ranou prostřelil brankáře Kacetla.

O šest minut později důsledně napadající Radim Zohorna získal ve středním pásmu kotouč, protáhl se mezi pardubickými zadáky a blafákem přidal druhou branku. Hosté měli slibnou možnost k vyrovnání při 73 sekund trvající přesilovce pět na tři, ale do výraznější šance se nedostali.

Také v závěrečné třetině snaha Pardubic o vyrovnání navzdory dvěma přesilovkám vyzněla naprázdno. Kometa už díky bojovnosti v defenzivě i výkonu brankáře Langhamera těsnou výhru udržela.

"Nepodařilo se nám navázat na výkon z minulého zápasu proti Plzni. První třetina byla z naší strany ještě dobrá, získali jsme jednobrankový náskok. Ve druhé třetině se zvýšilo tempo. Vyrobili jsme dvě hrubé chyby, z obou Kometa vstřelila branky," uvedl trenér Pardubic Pavel Marek.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze