5. února 2018 • 14:59

Hrozně se těším, vyhlíží olympiádu benjamínek Kubalík

Autor:
Jako nejmladší hráč českého hokejového týmu se vydá útočník Dominik Kubalík na olympijské hry v Pchjongčchangu a může se těšit na svůj první velký turnaj v kariéře. Dvaadvacetiletý plzeňský odchovanec, který od poloviny listopadu působí ve švýcarském klubu Ambri-Piotta, věří v úspěch. Kubalík si myslí, že absence hráčů z NHL by měla být pro české hokejisty v boji o medaile výhodou.


"Já se samozřejmě hrozně těším. Je to splněný sen, že jsem v týmu pro olympijské hry," řekl dnes Kubalík novinářům poté, co poprvé trénoval s národním týmem. "Pro nás kluky z Evropy je výhoda, že nejsou hráči z NHL, na kterých byl tenhle turnaj založený. Doufám, že to bude výhoda i pro náš český tým," dodal.

Od vyhlášení absence hráčů NHL v Pchjongčchangu si dělal naděje na nominaci. Ale zároveň si loni v létě situaci zkomplikoval nevydařeným bojem o angažmá v Ufě v Kontinentální lize, kde se neuplatnil kvůli naplněné kvótě cizinců.

Následně ho získala Ambri-Piotta, která ho zapůjčila do rodné Plzně. Tam Kubalík pookřál a chvíli vládl tabulce střelců extralig. Po 16 vstřelených gólech ve 20 zápasech si ho v listopadu stáhl švýcarský klub zpět a i tam potvrzuje dobrou formu. V 23 duelech má bilanci 26 bodů za devět přesných zásahů a 17 asistencí.

"Začátek sezony v Rusku nebyl vůbec dobrý, tam vidiny na olympiádu nebyly dobré, ale jsem rád, že jsem se vrátil do Plzně, kde jsem mohl znovu začít. Pak se povedl i přesun do Švýcarska," uvedl Kubalík. "V hlavě jsem olympiádu trochu měl, ale nijak jsem se k tomu neupínal. Jsem však rád, že se mi povedlo se dostat do nominace a hrozně se těším," dodal.

Je si vědom toho, že pokud chtějí Češi uspět, musí se právě v bojovnosti a nasazení vyrovnat soupeřům. "Jestli tam jsou hráči z NHL, nebo ne, je jedno. Je to velký turnaj, na kterém budou chtít všichni nechat všechno a zápasy budou určitě hodně těžké," řekl.

"Je jedno, s kým budeme hrát. Chceme udělat dobrý výsledek a věřím, že to zvládneme," prohlásil dvojnásobný nejlepší střelec extraligy, který si na olympiádě může ještě vylepšit jméno pro případný odchod do NHL, kam ho už v průběhu sezony lákalo Los Angeles. Kings ho draftovali v roce 2013 na 191. pozici.

Češi se v základní skupině utkají s Koreou, Kanadou a Švýcarskem, na které bude spolu s útočníky Fribourgu Romanem Červenkou a Michalem Birnerem expertem.

"Mám výhodu, že hraju ve Švýcarsku, tak mám trochu představu o tom, jak budou hrát. Budou hrát trochu kanadský styl, hodně bruslit, srážet se. Bude to náročné na bruslení a bojovnost. Mají tam i šikovné útočníky," varuje Kubalík, který byl v minulých dvou sezonách s týmem na mistrovství světa, ale na soupisku se nakonec nedostal.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze