Vítková se na olympiádě nepoddává mrazu ani pozdním startům | iSport.cz
8. února 2018 • 12:21

Vítková se na olympiádě nepoddává mrazu ani pozdním startům

Autor:
V dobrém rozpoložení je biatlonistka Veronika Vítková před startem olympijských her. Nepříjemnými mrazy ani nezvykle pozdními starty se nenechává rozhodit a s chutí vyrazí v sobotu do sprintu, v kterém v této sezoně dvakrát dojela ve Světovém poháru třetí.


Před čtyřmi lety pomohla Vítková ke stříbru smíšené štafety na hrách v Soči. Ze stejného závodu má i titul mistryně světa, ale velká individuální medaile rodačce z Vrchlabí chybí. Šanci může mít právě hned v sobotu ve sprintu

"Neberu to, že mi sedí zrovna tenhle závod. Bylo to o tom, že se mi dva sprinty povedly odstřílet čistě, přidala jsem k tomu relativně pěkný běh a byl z toho hezký výsledek. Je jedno, jaký závod to bude. Není to o sprintech," řekla v olympijské vesnici v Pchjončchangu po dni volna. V pátek ji čeká ještě poslední trénink.

Od posledního závodu SP uplynou už skoro tři týdny. Od té doby biatlonisté ladili formu v kazašském Almaty, a proto už je Vítková na start nažhavená. "Jsme dlouho bez závodů, jen jsme trénovaly, tak se aspoň bude něco dít," přikývla, že v sobě cítí jiskru. "Je to tak. I kvůli tomu trénujeme, abychom mohli závodit. Těším se."

Mrazivé počasí z počátku týdne sice o něco ustoupilo, přesto se sprint pojede v chladných podmínkách. "Mráz není sám o sobě tak hrozný, ale ten vítr teplotu ještě snižuje, je to jiné. Ale snažím se tomu nepodléhat a zimu si nepřipouštět. Oblékám se tak, abych se mohla hýbat a problém jsem neměla," řekla Vítková.

Ideální není ani na biatlon pozdní začátek závodu. První vyrazí na 7,5 km dlouhou trať ve 20:15 korejského času. "Není to úplně ideální, ale mají to tak postavené. Musíme to tak brát, bude to pro všechny stejné. Snažíme se tomu přizpůsobit, že vstáváme dýl a celý den si posunout. Chodíme na jedenáctou na snídaně, třetí čtvrtou na obědy a desátou na večeři. Máme posunutý program," popsala Vítková.

Jak podotkla, obě třetí místa ve sprintu v SP získala i díky bezchybné střelbě. Na olympiádě se musí vypořádat s měnícím se větrem. "Není to jednoduché, přijede se na položku, fouká vítr zprava a na druhé obráceně. Je tam rozdíl pěti šesti cvaků. Je to hrozně moc, ale zkusila jsem si to. Člověk se toho nesmí bát," řekla.

V devětadvaceti letech je na třetí olympiádě, má za sebou osm světových šampionátů a bohaté zkušenosti by mohla využít. "Mám i ráda tyhle extrémnější podmínky. Když fouká, tak si s tím umím poradit," usmála se. Věří si i běžecky. Trať je plná strmých výjezdů a sjezdů. "Mám radši tyhle náročnější profily. Nemůžu říct, že se cítím špatně, ale až závod ukáže," uvedla.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Nový hrací model Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Fantasy liga Kluby

Nejvyšší česká fotbalová soutěž FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci.
Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin a odehrají nadstavbu.

Profily klubů: Viktoria Plzeň * Slavia Praha * Sparta Praha * Baník Ostrava

MS v hokeji 2019 (Slovensko): Program * Rozpis * Vstupenky * Tabulky

MS v biatlonu 2019 (Östersund): Program * Závody * Info a vstupenky

Články odjinud


Články odjinud