25. dubna 2018 • 16:31

Čermák i Čiliak by chtěli halu za Lužánkami, berou ji ale i jinde

Autor:
Kapitán hokejové Komety Brno Leoš Čermák a brankář Marek Čiliak by si přáli postavit multifunkční halu v lokalitě za Lužánkami, kam by se po letech vrátil hokej. Považují to za srdeční záležitost Brňanů, řekli dnes ČTK na setkání hokejistů s představiteli kraje a města při příležitosti obhajoby extraligového titulu. Náhradní variantu na výstavišti však hráči nepovažují za problém a je lepší, než aby hala nestála vůbec.


Město s výstavištěm přišlo kvůli tomu, že dlouhodobě za Lužánkami řeší majetkoprávní problémy s podnikatelem Liborem Procházkou, jehož nemovitosti na pozemcích města brání stavbě haly i fotbalového stadionu.

Hokej se dříve hrával za Lužánkami stejně jako fotbal. Brněnští hokejisté tam získali 11 titulů, nyní hrají v DRFG aréně, bývalé hale Rondo s kapacitou 7700 míst. Zápasy bývají vyprodané, loni a letos Kometa získala titul. "Kolem starého zimáku jsem ještě chodil do školy, když jsem tady začínal. Chodil jsem tam, když stál i když se boural. Doufal jsem, že tam jednou bude zase," řekl Čiliak. Podle něj je škoda, že stadion za Lužánkami nevznikne. "Je ale lepší, když bude vůbec někde. Lidé to vezmou. Brno si zaslouží velkou halu a je moc lidí, kteří se kvůli kapacitě na hokej nedostali. Nová hala bude super," dodal Čiliak.

Obdobně to vidí i kapitán Čermák. "Pro brněnské fanoušky je hala za Lužánkami srdcová záležitost. Ale myslím si, že by to bylo dobré i na výstavišti, protože by se to vůbec podařilo zrealizovat," uvedl Čermák. Problém v hale na výstavišti nevidí ani majitel Komety Libor Zábranský, podle něj Brno potřebuje halu nejen pro sport, ale i pro kulturu. "Když se budou Lužánky protahovat, musíme jako správní manažeři řešit variantu B," dodal.

Halu v místě staré by si přál hokejový veterán František Mašlaň, který v padesátých a šedesátých letech minulého století získal v dresu brněnských hokejistů všech 11 titulů. "Mělo by se to vrátit za Lužánky, protože to má velkou tradici. Všichni tam byli naučení a my jsme tam prožili svou kariéru. Mladší si ale zvyknou chodit i jinam," dodal Mašlaň.

Brno se pře s Procházkou ohledně nemovitostí za Lužánkami více než 10 let. V posledních měsících se snažilo nemovitosti získat výměnou za městské domy, ale sešlo z toho. Proto přišlo s tím, že hala za 1,4 miliardy by vznikla na výstavišti na místě velodromu, který se ještě předtím přesune na Hněvkovského ulici. Podle primátora Brna Petra Vokřála (ANO) by mohla hala být hotová v roce 2022. Na jejím financování by se podílel stát, město, kraj a soukromý sektor.

hor okr

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Program a výsledky Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Nominace Kvalifikace Los Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hraje od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostí 11 ruských měst a 12 stadionů, finále se odehraje v Moskvě na stadionu Lužniki.

 Skupina A * Skupina B * Skupina C *Skupina D * Skupina E * Skupina F * Skupina G * Skupina H
Klasická verze
Mobilní verze