12. července 2018 • 16:11

Barcelona koupila ze Sevilly francouzského obránce Lengleta

Autor:
Barcelona získala obránce Clémenta Lengleta ze Sevilly. Španělský mistr podle klubového webu zaplatil výkupní klauzuli třiadvacetiletého fotbalisty ve výši 35,9 milionu eur (asi 931 milionů korun). Katalánský velkoklub s Lengletem podepíše kontrakt na příštích pět sezon do června 2023 a výkupní klauzuli stanovil na 300 milionů eur.


Lenglet, který je po brazilském záložníkovi Arthurovi druhou letní posilou Katalánců, přišel do Sevilly v lednu 2017 z Nancy. V minulé sezoně odehrál 54 soutěžních zápasů a vstřelil čtyři góly. Rodák z Beauvais reprezentoval Francii v kategorii do 21 let, ale do A-mužstva ještě povolán nebyl.

Barcelona má s Lengletem momentálně v kádru pět stoperů - Španěla Gerarda Piquého, dalšího Francouze Samuela Umtitiho, který se připravuje na nedělní finále mistrovství světa proti Chorvatsku, Kolumbijce Yerryho Minu a Nizozemce Thomase Vermaelena. Minimálně jeden z dvojice Mina - Vermaelen však v létě pravděpodobně odejde.

 

Mistrovství světa ve fotbale 2018 v Rusku

Play off - pavouk Čtvrtfinále Semifinále Finále Program a výsledky Soupisky Střelci Systém turnaje Stadiony a města Vstupenky Fantasy k MS Informace

Mistrovství světa ve fotbale 2018 se hrálo od 14. června do 15. července 2018 v Rusku. Závěrečný turnaj, na který fanoušci čekají vždy čtyři roky, hostilo 11 ruských měst a 12 stadionů, finále v Moskvě na stadionu Lužniki vyhráli Francouzi nad Chorvatskem 4:2.

Finále
Francie - Chorvatsko 4:2

Zápas o třetí místo
Belgie - Anglie 2:0

Semifinále
Francie - Belgie 1:0
 * Anglie - Chorvatsko 1:2 v prodl. 

Čtvrtfinále
Urugay - Francie 0:2 
* Brazílie - Belgie 1:2
Švédsko - Anglie 0:2 Rusko - Chorvatsko 2:2, 3:4 na penalty
Klasická verze
Mobilní verze