23. července 2018 • 13:12

Cyklisté Bábek s Kelemenem budou českými nadějemi na ME dráhařů

Autor:
Hlavními českými medailovými nadějemi na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice budou ve sprinterských disciplínách Tomáš Bábek s Pavlem Kelemenem. Šampionát se uskuteční od 2. do 7. srpna ve skotském Glasgow. Před rokem na ME v Berlíně bylo nejlepším výsledkem českých dráhařů Bábkovo čtvrté místo v keirinu.


"Největší medailová očekávání máme jako vždy v keirinu a závodě na kilometr s pevným startem. Na dobrý výsledek můžeme dosáhnout i v týmovém sprintu, kde je naším cílem umístění do šestého místa. Tím bychom získali hodně bodů do kvalifikace na olympijské hry 2020 v Tokiu. Věřím, že i Sára Kaňkovská bude schopna se poprat o medaili," uvedl na dnešní tiskové konferenci v Brně trenér českých sprinterů Petr Klimeš.

Jednatřicetiletý Bábek se vrátil z druhého pobytu mezi profesionálními jezdci keirinu v Japonsku, kde v průběhu tří měsíců odjel 33 závodů. "Byl to pro mě vynikající trénink. Cítím se v dobré formě. Snad se mi podaří tuto přípravu nyní zúročit. Udělám pro úspěch maximum. Ale je to keirin, který je nevyzpytatelný," poznamenal Bábek.

Ten využije příznivého programu ME a vedle keirinu bude startovat i v závodu na kilometr s pevným startem. V této kombinaci uspěl před dvěma lety na mistrovství Evropy v Paříži, kde získal zlatou medaili v keirinu a bronz v kilometrové jízdě. Mezi oběma závody budou tři dny volna.

"Kilometr je lehce masochistická disciplína. Jsem rád, že si opět užiji dvojité peklo. Věřím, že mi pomůže i silná mentální příprava, kterou jsem absolvoval v Japonsku. Věřím, že mě to zocelilo," dodal Bábek.

V závěrečné přípravě ještě čekají sprintery v úterý a ve středu dva tréninkové bloky na velodromu ve Vídni. "Doladíme na nich ještě hlavně technické věci pro týmový sprint. A také po této přípravě padne definitivní nominace," uvedl trenér Klimeš.

 

FORTUNA liga – první fotbalová liga 2018/2019

Program a rozpis zápasů Tabulka Aktuální kolo Tabulka střelců VIDEO: momenty a sestřihy Nový hrací model Fantasy liga

Nejvyšší česká fotbalová soutěž nově s názvem FORTUNA:LIGA v sezoně 2018/2019 prožívá revoluci. Po základní části s 30 zápasy se týmy rozdělí do tří skupin, do kterých si přenesou bodové zisky: skupina o titul (1.-6.), skupina o baráž o EL (7.-10.) a skupina o udržení (11.-16.).

SESTŘIHY všech zápasů 17. kola Fortuna ligy »

18. kolo Fortuna ligy:

Zlín - Plzeň (pá 7.12., 18:00), Dukla - Příbram (pá 7.12., 18:00), Baník Ostrava - Bohemians (so 8.12., 15:00), Karviná - Jablonec (so 8.12., 15:00), Olomouc - Slovácko (so 8.12., 15:00), Slavia - Mladá Boleslav (so 24.11., 17:00), Sparta - Teplice (ne 9.12., 17:00), Liberec - Opava (ne 9.12., 18:00)

Články odjinud


Články odjinudKlasická verze
Mobilní verze