Titul ve správných rukou. Slavia je připravena i na Ligu mistrů | iSport.cz
Jan Malý
19. května 2019 • 17:01

Titul ve správných rukou. Slavia je připravena i na Ligu mistrů

Autor: Jan Malý
TOP VIDEA VŠECHNA VIDEA ZDE

Poslední krok pro Slavii v pouti za mistrovským pohárem nejtěžší nebyl. V Ostravě směřovali červenobílí od první minuty k potřebnému výsledku, který by odpálil jejich radost z titulu. Žádná pasáž v utkání ve Vítkovicích nenasvědčovala tomu, že by na půdě Baníku prohráli. V sezoně ustála družina trenéra Jindřicha Trpišovského i kritičtější chvíle.Možná největší tlak způsobovaly „sešívaným“ jejich vlastní výkony. Slavia hrála nejlepší fotbal, její hra měla systém a řád, líbila se. Prakticky každý čekal, že se klub z Edenu mistrem stane. Všeobecně proto ležela na stole spíš otázka, kdy jím bude, než jestli titul získá. Ačkoliv Plzeň herně nezářila a sklízela kritiku, body vcelku pravidelně sbírala a na červenobílé dorážela.

Slavia tohle zvládla. Vydržela až do konce, i když se v jejím týmu kumulovala psychická a fyzická únava z celé sezony, což se v závěru projevovalo někdy menším drajvem a ztrátami. O titulu pak Tomáš Souček a spol. rozhodli, když ve druhém kole nadstavby doma udolali Plzeň.

Mistrovský pohár drží ty správné ruce. Nejen proto, že Slavia dala nejvíc gólů a naopak jich nejméně inkasovala, což je jasné měřítko kvality. Její hra se z tuzemské konkurence nejvíc blíží evropským nárokům, což ostatně demonstrovala parádním tažením v Evropské lize, kde ztroskotala až ve čtvrtfinále na slovutné Chelsea. Slávistická sezona je mimořádná, prakticky dokonalou ji může udělat případný triumf ve finále domácího MOL Cupu ve středu proti Baníku Ostrava.

Nejdůležitější pro kolektiv vedený progresivním koučem Trpišovským bude ale už letní zkouška v posledním předkole Ligy mistrů. Bude se čekat postup. Ale Slavia je na tento úkol po období budování připravena.

Z V R P Skóre B

Baník - Slavia: Sešívaným zatrnulo! Parádní ránu Kuzmanoviče skvěle vytáhl Kolář

Baník - Slavia: Van Buren doklepává míč do sítě! Ale Stoch už byl v ofsajdu
Video patří k placenému obsahu iSportu
Vybrat předplatné

Baník - Slavia: Ruka? Hrubeš ani VAR nakonec penaltu hostům nepřisoudili

 

Aktuální sportovní soutěže

Global Champions Prague Playoffs (21. - 24. listopadu 2019, O2 arena)
Program Vstupenky Anna Kellnerová MMA videa

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Aleš Opatrný Program SP

Články odjinud


Články odjinud