Jan Vacek
4. srpna 2022 • 16:32

Trest pro Kuchtu v pořádku, zdraví je základ. Teď ale trend držet

Autor: Jan Vacek
Vstoupit do diskuse
3
Video se připravuje ...
TOP VIDEA
Sparta - Olomouc: Daněk skvěle předal míč Karabcovi, který trefil tyč!
SESTŘIH: Jablonec - Slavia 2:3. Domácí i v deseti trápili favorita, rozhodl Traoré
VŠECHNA VIDEA ZDE

Počítalo se, že Jan Kuchta za svůj zákrok proti Olivieru Vliegenovi vyfasuje stopku na čtyři nebo pět zápasů. Dostal pět, tedy v horní polovině sazby stanovené disciplinárním řádem. V pořádku, ze strany Richarda Bačka a jeho kolegů se jedná o pochopitelný a akceptovatelný verdikt.Zdraví hráčů je totiž to nejdůležitější. Liga si to velice dobře uvědomuje, na případu Kuchty hned v úvodu nové sezony jasně demonstruje, že podobné úlety, kdy skutečně může hrozit zranění, budou nekompromisně trestány.

Důležité nyní bude, aby Disciplinární komise tenhle trend udržela i v dalším průběhu sezony. Aby byl metr sjednocený a neskákal divoce po celé trestní stupnici. Pokud se to povede, bude to pro fanoušky i odbornou veřejnost pozitivní signál.

Baček si zaslouží ocenění i za to, že sám od sebe zdůraznil, že komise sparťanskému útočníkovi nepřičítá úmysl. Jasně, sto lidí, sto názorů. Každý může mít na Kuchtův zákrok ten svůj. Prokazovat někomu jasný úmysl je ale hodně složitá disciplína.

Jen Kuchta (a nikdo jiný) totiž ví, zda na libereckého gólmana šlápl úmyslně. Proto je dobře, že předseda disciplinárky zaujal jasné stanovisko.

Stopka na pět zápasů je pochopitelně pro Spartu ohromnou ránou. Zvlášť v úvodu sezony, kdy se jí boří pod rukama prakticky úplně všechno. Překlepat celý srpen bez útočníka číslo jedna, to bude pro kouče Briana Priskeho velká výzva.

Reprezentační útočník ale může následující týdny využít k tomu, aby si pročistil hlavu. Zklidnil se. Zaměřil myšlenky správným směrem, tedy na fotbal. Letenští ho ještě budou potřebovat...

Sparta - Liberec: Kuchta surově kopl Vliegena do hlavy, po zásahu VAR dostal červenou!
Video se připravuje ...

AC Sparta Praha Vše o klubu ZDE

Vstoupit do diskuse
3
Články odjinud


Články odjinud