Pivarník umí, Brno kvete. Nesmí se však v klubu narušit vztahy | iSport.cz
Michal Koštuřík
25. listopadu 2017 • 18:24

Pivarník umí, Brno kvete. Nesmí se však v klubu narušit vztahy

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
SESTŘIH: Lipsko - Atlético 2:1. Schick a spol. v semifinále Ligy mistrů
Nejlepší přestupová období historie: Kdy se nejvíc zaskvěly Barca nebo AC Milán?
VŠECHNA VIDEA ZDE

V merku měli snad každého, kdo byl k mání. Bez ohledu na to, o jaký typ trenéra jde. Nakonec v Brně ukázali na Romana Pivarníka, jemuž se nejdřív bránili. Možná se báli jeho ráznosti, sebevědomí, nároků na okolí i plat. Třetí výměna trenéra během podzimu však už vyšla, to se dá po půlce soutěže říct zcela jistě.I kdyby Zbrojovka prohrála poslední zápas (první jarní) doma se Zlínem, což by bylo za současného rozpoložení obou celků docela překvapení, Pivarník vdechl týmu život a z úplného dna ho přiblížil středu tabulky.

To vše za šest kol. Tři výhry, jedna remíza, dvě prohry. To je Pivarníkův vklad. Ať je slovenský kouč s domovem v Olomouci jaký chce, své řemeslo ovládá. Kdo se s ním nebojí spolupracovat, může očekávat rychlé výsledky. Rozbořit nefungující stereotypy a stavět mužstvo podle svého, s tím nemá padesátiletý svéráz nejmenší problém.

Nezajímá ho, co bylo, jede si podle svého. Kde je třeba razantně zasáhnout, tam to udělá. Zatím mu tahy vychází. Příkladem budiž práce s Michalem Škodou . Po zazděných šancích ho nechal proti Teplicím vyhladovět na lavičce. Zvedl ho z ní až na poslední minutky a zdravě naštvaný útočník trefil výhru. Pro následující duel v Jihlavě už byl i kvůli absenci Koneho s Pilíkem v základu. Resumé? Dva góly a další tři body do brněnské kapsy.

A když prohlásí mazák Jan Polák, že se pod novým trenérem hra zvedla, má to svou váhu. Od bývalého reprezentanta, jenž zažil bundesligový dril, obzvlášť. Také z brankáře Dušana Melichárka cítíte, jak změnu kvituje.

Mluví o týmové soudržnosti, kdy se jeden obětuje za druhého a odhazuje svá ega. I on prošel vyspělou cizinou, kde se nikdo s nikým nemaže a na trénincích se prostě maká. Kdo s tím má problém, půjde brzy ze hry ven. Už teď se proslýchá, že někteří borci z užšího kádru Zbrojovky budou v zimě volní pro jiné kluby. Logicky, nesplňují koučovy představy.

Pivarník je dobrý trenér, jen to s ním není jednoduché. Jeho tvrdé metody se v klubech vesměs okoukají, po čase dochází k narušení vztahů na trase vedení-kouč-hráči. V Brně dostal Pivarník novou šanci dokázat, že je expertem i na dlouhodobou práci a že se vyplatí mu v mnoha věcech vyjít vstříc.

Jinak hrozí, že se definitivně zařadí do škatulky motivátorů-záchranářů (a nic víc), kde má roky pevné místo František Straka s jeho tataráčky a olejíčky. Je fakt, že Pivarník by spíš tužil kolektiv vyjížďkou na silných motorkách, než pojídáním syrového mase a popíjením olivového oleje….

Každopádně, Brno pro mě v tuhle chvíli přestává být adeptem na sestup. A to nejen kvůli zisku čtrnácti bodů.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Hokej
Generali Česká Cup Play off NHL

Motorismus
Velká cena Brna 2020 Valašská Rally 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud