Manuál zn. Pardubice: Jak zničit slavný klub snadno a rychle? | iSport.cz
3. března 2019 • 04:50

Manuál zn. Pardubice: Jak zničit slavný klub snadno a rychle?

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Dvořák v redakci Sportu: Jak viděl výhru v UFC a proč skončil v nemocnici?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Slavia může proti Slovácku zaváhat. Jak vsadit na Baník a Spartu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Získali jsme unikátní a tajný dokument s pracovním názvem „Z vrcholu až na dno“. Dá se podle něj docela spolehlivě zlikvidovat hokejový klub. Co je na tom nejlepší? Že to nestojí vlastně zase tak moc úsilí. Jen to chce důslednost, neuhnout z cesty. A víte co? Ani nepotřebujete tolik propírané sportovní štěstíčko. Nejdete mu naproti, není důvod.Podle mustru jedou v posledních sedmi letech hokejové Pardubice. Rozhodně se jim nedá vytknout snaha. Jdou do akce nehlava nehlava. Ale pořád se ještě nepodařilo to zásadní: potopit Dynamo do nižší soutěže. Teď ovšem mají nakročeno skvěle, podruhé za tři roky. Za takové úsilí už kýžený efekt přijít prostě musí. A ten návod? Tady je.

1. Akce binec

Ano, trochu to souvisí s přípravnou fází, která může být poměrně zdlouhavá. Všechno se dá rozjet až ve chvíli, kdy je v klubu silný vládce (generální manažer), který si vybuduje takovou pozici, že mu není vidět příliš pod ruce. Má síť kontaktů, prostředky vždycky nějak sežene, na hodně lidí toho dost ví a oni vědí na něj. Počkejte si, až klub dojde do finále (v ideálním případě získá titul). Pak zmáčkněte červené tlačítko. AKCE!

Co to znamená? Vyhodíte vládce. Přesně to do puntíku splnily Pardubice v roce 2012, podruhé během tří let ovládly extraligu a tehdejší generální manažer Zbyněk Kusý dostal padáka.

V tu chvíli je dobré dosadit generálního manažera, který nemá ani z půlky charisma svého předchůdce. Najednou skončí diktátorská doba, zaměstnanci v klubu povolí v úsilí, pomalu začne anarchie. Postupně povolí i hráči. Na malér máte dobře zaděláno, protože nový generální manažer bude zmatkovat, návod od svého předchůdce nedostal. Logicky. Bonus? Jednou za dva tři roky tuhle pozici změňte. A vždycky dosaďte někoho, kdo je úplně jiného založení. Musí to jít ode zdi ke zdi. Ondřej Šebek – Pavel Rohlík – Dušan Salfický, to je ideální personalistika.

2. Trenérů není nikdy dost

Hlavně si musíte pohlídat, aby náhodou nějaký trenér nechtěl vybudovat pevnou kostru týmu. Co kdyby se začalo vyhrávat?! Nedej Bůh, aby ještě začal tušit, že váš generální manažer má ve svých věcech binec.

Přečtěte si pokračování článku s předplatným Premium
Získejte neomezený přístup již od 49 Kč měsíčně

Chci předplatné Premium
Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud