Manuál zn. Pardubice: Jak zničit slavný klub snadno a rychle? | iSport.cz
3. března 2019 • 04:50

Manuál zn. Pardubice: Jak zničit slavný klub snadno a rychle?

TOP VIDEA
Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka Smutek i slzy... Kellnerová na Prague Playoffs závodit nebude. Představí se ale jako ambasadorka
TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš TOP momenty extraligy: Sparta už čtvrtá a rekordman Gulaš
VŠECHNA VIDEA ZDE

Získali jsme unikátní a tajný dokument s pracovním názvem „Z vrcholu až na dno“. Dá se podle něj docela spolehlivě zlikvidovat hokejový klub. Co je na tom nejlepší? Že to nestojí vlastně zase tak moc úsilí. Jen to chce důslednost, neuhnout z cesty. A víte co? Ani nepotřebujete tolik propírané sportovní štěstíčko. Nejdete mu naproti, není důvod.Podle mustru jedou v posledních sedmi letech hokejové Pardubice. Rozhodně se jim nedá vytknout snaha. Jdou do akce nehlava nehlava. Ale pořád se ještě nepodařilo to zásadní: potopit Dynamo do nižší soutěže. Teď ovšem mají nakročeno skvěle, podruhé za tři roky. Za takové úsilí už kýžený efekt přijít prostě musí. A ten návod? Tady je.

1. Akce binec

Ano, trochu to souvisí s přípravnou fází, která může být poměrně zdlouhavá. Všechno se dá rozjet až ve chvíli, kdy je v klubu silný vládce (generální manažer), který si vybuduje takovou pozici, že mu není vidět příliš pod ruce. Má síť kontaktů, prostředky vždycky nějak sežene, na hodně lidí toho dost ví a oni vědí na něj. Počkejte si, až klub dojde do finále (v ideálním případě získá titul). Pak zmáčkněte červené tlačítko. AKCE!

Co to znamená? Vyhodíte vládce. Přesně to do puntíku splnily Pardubice v roce 2012, podruhé během tří let ovládly extraligu a tehdejší generální manažer Zbyněk Kusý dostal padáka.

V tu chvíli je dobré dosadit generálního manažera, který nemá ani z půlky charisma svého předchůdce. Najednou skončí diktátorská doba, zaměstnanci v klubu povolí v úsilí, pomalu začne anarchie. Postupně povolí i hráči. Na malér máte dobře zaděláno, protože nový generální manažer bude zmatkovat, návod od svého předchůdce nedostal. Logicky. Bonus? Jednou za dva tři roky tuhle pozici změňte. A vždycky dosaďte někoho, kdo je úplně jiného založení. Musí to jít ode zdi ke zdi. Ondřej Šebek – Pavel Rohlík – Dušan Salfický, to je ideální personalistika.

2. Trenérů není nikdy dost

Hlavně si musíte pohlídat, aby náhodou nějaký trenér nechtěl vybudovat pevnou kostru týmu. Co kdyby se začalo vyhrávat?! Nedej Bůh, aby ještě začal tušit, že váš generální manažer má ve svých věcech binec.

Pokračování článku patří k placenému
obsahu iSportu

S předplatným získáte:

 • Sestřihy všech zápasů FORTUNA:LIGY
 • Exkluzivní videa z hokejové extraligy
 • Profilové rozhovory
 • Zákulisní informace z první ruky
 • Názory slavných expertů
 • Analýzy vítězství a porážek
 • Měsíční předplatné 49 Kč*

  *Cena 49 Kč platí pro první měsíc pro nové
  předplatitele (týká se pouze platby kartou).
  Následující měsíc stojí 99 Kč.

  Objednat
 • Roční předplatné 990 Kč

  Ušetříte 2 měsíce oproti měsíční platbě.

  Objednat

Možnosti platby
?

 • Kartou online
 • Platba online
 • Platba SMS
Firemní předplatné
Roční licence pro firmy a instituce objednávejte zde
Články odjinud


Články odjinud