Pistorius si podle šéfa IAAF musí vybrat mezi OH a paralympiádou | iSport.cz
2. září 2011 • 18:04

Pistorius si podle šéfa IAAF musí vybrat mezi OH a paralympiádou

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
ZLATÁ PÍŠŤALKA: Měla Sparta kopat penaltu? A co góly ze sporných ofsajdů?
SÁZKAŘSKÉ TIPY: Poradí si Slavia s neoblíbeným Jabloncem? Co Sparta v Karviné?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Sotva se handicapovaný běžec Oscar Pistorius dočkal jako člen stříbrné jihoafrické štafety na 4x400 metrů vytoužené medaile z mistrovství světa, hrozí mu kontroverze s vedením světové atletiky. Podle prezidenta mezinárodní federace IAAF Lamina Diacka si Pistorius musí zvolit, zda příští rok poběží na olympijských nebo paralympijských hrách. Účast na obou akcích by podle Diacka nebyla vhodná."Musí se rozhodnout. Podle mého názoru nemůže běžet v Londýně na olympijských hrách a poté ještě na paralympiádě," uvedl Diack v rozhovoru, který vyjde v sobotu v německém listu Welt.Čtyřiadvacetiletý Pistorius, jenž běhá s protézami, se pokoušel před třemi lety kvalifikovat na olympijské hry do Pekingu, ale na potřebný čas nedosáhl. Na paralympiádě následně získal zlaté medaile v bězích na 100, 200 a 400 metrů.

Letos se rodák z Johannesburgu probojoval na mistrovství světa zdravých do Tegu a na čtyřstovce postoupil do semifinále. Pomohl také jihoafrické štafetě k účasti ve finále, v němž ale dnes z rozhodnutí vedení týmu nestartoval. I tak mu ale náleží stříbrná medaile.

"Tahle cesta by měla být pouze jednosměrná. Pistorius se účastní závodů se zdravými i s handicapovanými. Na druhou stranu ale nemůže nikdo nepostižený startovat na paralympiádě. Jak k tomu přijdou jeho konkurenti na paralympiádě, když nejprve bude startovat na 400 a 4x400 metrů na olympiádě a pak vyhraje čtyři medaile na paralympiádě?" ptal se Diack, jenž byl před začátkem MS v Tegu zvolen na další čtyři roky do čela IAAF.

Rozhodnutí o tom, zda se Pistorius může zúčastnit obou akcí, chce osmasedmdesátiletý Senegalec nechat na Mezinárodním paralympijském výboru. "Z našeho pohledu může Pistorius startovat, dokud splňuje normy IAAF," uvedl Diack.

Pistorius vbíhá do závěrečné rovinky
Pistorius vbíhá do závěrečné rovinky

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Koronavirus ovlivňuje sport. Sledujte ONLINE
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Minimálně do konce května se nerozjede ani Premier League na Britských ostrovech.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud