Na Zlatou tretru dorazí Semenyaová, kterou testovali na pohlaví | iSport.cz
12. dubna 2012 • 15:46

Na Zlatou tretru dorazí Semenyaová, kterou testovali na pohlaví

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Caster Semenyaová slaví svůj titul na mistrovství světa v roce 2009
TOP VIDEA
iSport podcast: Byla penalta proti Slavii zářez, nebo sudí neměli jinou možnost?
Palát chce pohár přivézt do Čech. Jak prožíval bublinu?
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jihoafrická osmistovkařka Caster Semenyaová, jež si po zisku titulu mistryně světa v roce 2009 v Berlíně prošla skoro dvouletým martyriem testování pohlaví, přijede na Zlatou tretru do Ostravy. Střetne se mimo jiné s další talentovanou půlkařkou Pamelou Jelimovou z Keni, olympijskou vítězkou z Pekingu. Mělo by jít o jejich první velký souboj v letní sezoně, jejímž vrcholem budou hry v Londýně.Semenyaová má osobní rekord 1:55,45 minuty, Jelimová 1:54,01 a o obou běžkyních se hovořilo v souvislosti s možným překonáním letitého světového rekordu Jarmily Kratochvílové.

Obě na začátku svých kariér zazářily a prošly poklesem výkonnosti. Jelimová však po přestěhování do Nairobi a návratu k pilnému tréninku dokázala letos vyhrát halové mistrovství světa v Istanbulu.

"Jsem moc ráda, že se poprvé podívám do země, odkud je světová rekordmanka v mé disciplíně," vzkázala do Ostravy Semenyaová, kterou trénuje jiná legenda této disciplíny Maria Mutolaová z Mozambiku.

Jihoafričanka bude mít možnost se s Kratochvílovou potkat. "Věřím, že mě moje trenérka připraví tak, abych v Ostravě byla schopna předvést kvalitní čas a možná i zaútočit na rekord mítinku," věřila Semenyaová.

Ten drží z roku 2004 časem 1:57,72 minuty právě její trenérka Mutolaová, desetinásobná mistryně světa v hale i venku, která by podle organizátorů měla do Ostravy rovněž přijet.

Pořadatelé do luxusní společnosti pozvou i další českou mistryni světa z haly i pod otevřeným nebem na stejné trati Ludmilu Formanovou. "Myslím si, že pod vedením Mutolaové může Semenyaová zaútočit na Jarmilin rekord," nechala se slyšet Formanová.

Největší hvězdou Zlaté tretry bude opět fenomenální jamajský sprinter Usain Bolt, který v Ostravě poběží stovku.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

French Open 2020 (27. září - 11. října 2020, Paříž)
Los Vše o Roland Garros 2020

Velká pardubická (11. října 2020, Pardubice)
130. Velká pardubická ONLINE Vše o Velké pardubické 2020 Vítězové a historie dostihu

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud