CHAT: Ještě chci světový rekord, řekla čtenářům olympijská vítězka Pearsonová | iSport.cz
26. června 2013 • 11:54

CHAT: Ještě chci světový rekord, řekla čtenářům olympijská vítězka Pearsonová

Autor: nit, iSport.cz
Vstoupit do diskuse
0
Sally Pearsonová slaví další triumf
TOP VIDEA
Top góly: elegantní zakončení Hložka, Musův krásný lob
Baník - Plzeň: Tohle mohla být geniální rozlučka! Baroš v samotném závěru mohl rozhodnout utkání
VŠECHNA VIDEA ZDE

ONLINE ROZHOVOR | Jedna z největších ženských hvězd světové atletiky poběží ve čtvrtek na Zlaté tretře, ale už dnes odpovídala v online rozhovoru na serveru iSport.cz. Australská překážkářka Sally Pearsonová je úřadující mistryní světa a olympijskou vítězkou. Proslavil ji i rozhovor po finále olympiády v Pekingu, v kterém dala naplno průchod svým emocím.Pearson

Petra B., 26. června 2013
Nemam otazku, ale preju hodne stesti. Jste muj vzor! No question, just wishing good luck! You are my idol!
Děkuju všem fanouškům a těším se na Zlaté tretře!
Steve, 26. června 2013
Do you like koalas, or do you consider them to be deadly drop bears?
Nejsou to medvídci, jsou to koaly! Samozřejmě mám koala ráda. Jsou to divoká zvířata. Vypadají sice líně, ale mám je ráda.
koala, 26. června 2013
jak moc populární je atletika v austrálii? má velký following, nebo je to spíš tak, že když se někomu povede super úspěch (jako vám!), tak to na chvíli lidi zaujme, ale pak je to moc nezajímá...
Lidi potěší, když vyhraju. Ale nemyslím si, že ateltika má v Austrálii dostatečnou publicitu. Pokud bychom náš sport dokázali líp prodat, lidi by o něm víc věděli a víc by se o nás zajímali.
Pavel, 26. června 2013
Do you suffer from jet lag? I feel like I am dead for hours (days!) after a long flight. How does an athlete cope with that?!
Záleží, odkud pocházíte. Já jsem z Austrálie, takže jsem zvyklá cestovat 24 hodin. Já se cítím dobře prvních pár dní, po týdnu se to zhorší. Takže když dorazím do Evropy, musím na to myslet. Snažím se vždycky dát se do pořádku, co nejrychleji.
Dotaznik, 26. června 2013
Neprijde vam nekdy nefer, ze sportovce na vrcholu euforie, ve vterinach po nejake velke vyhre, zastavi novinari a chteji po nich vselijaka moudra? Co asi ma takovy vitezny atlet rict, kdyz ho takhle zaskoci! Preju hodne stesti na Zlate tretre i v Moskve!
Někdy je nejlepší nechat pocity vyjít ven. Ať je to radost, nebo zklamání. Je nejlepší to všechno dát najevo. Když máte radost, je dobře, že to lidi vidí. I když jste zklamaní, tak je dobře to ze sebe hned dostat. Často vidíte, že to v sobě atleti dusí.
Dave19, 26. června 2013
Co cítíte, když vstoupíte na stadion podobný tomu v Moskvě? Ať už před závodem nebo při závodě samotném. A jak moc vnímáte okolí při běhu samotném? Je to jiné na menším mítinku, kde si to třeba lze více užít než při vrcholných akcích, kde jde o hodně?
Většinou jsem při závodech nervozní. Reaakce publika beru jako výhodu. Pomáhá mi to dostat se do pohody a pomáhá mi to běžet rychleji.
asdasd, 26. června 2013
Jak moc velkou celebritou jste v Austrálii? Poznávají vás lidé na ulici, chtějí podpisy atd. třeba i teď, nebo to rychle vyprchalo po turnaji?
Neřekla bych, že jsem slavná. Jsem známá. Někteří mě znají, někteří ne. Možná jsem víc známá v Evropě než v Austrálii. U nás lidi sledují spíš australské ragby nebo ragby.
Honza, 26. června 2013
Jak se motivujete, kdyz jste dosahla prakticky na to nejlepsi a nejvyssi, co atlet muze?
Je tu ještě světový rekord. A jsem ještě mladá. Je mi teprve 26. To je v atletice mladý věk, můžu ještě hodně dokázat.
Klarka, 26. června 2013
Dobry den, mate nejake rady pro zacinajici atlety a atletky? Hodne me bavi prave behani, ale treneri po nas chteji vsestrannost a ruzne silove discipliny, ktere moc nemusime. Jak jste zacinala Vy, take obecne s ruznymi sporty, nebo rovnou na oval?
Nezaměřujte se na jednu disciplínu. Vyzkoušejte jich co nejvíc. Nikdy nevíte, kde leží váš talent. Ze sprintera může být dobrý výškař. Je velmi důležité, abyste se naučili víc disciplín, pomůže vám to. Hrála jsem netball a plavala jsem, taky jsem trochu dělala gymnastiku. Ale atletiku mám nejradši.
Dave19, 26. června 2013
Vaše rychlost je evidentně na dobré úrovni. Uvažovala jste někdy o jiných disciplínách? Třeba o dálce či vícebojích?
Dřív jsem dělala dálku, výšku. Když mi bylo čtrnáct, uvažovalo jsem o sedmiboji. Ale už jsem nevyrostla. Dělala jsem víc disciplín, ale byla jsem hodně zraněná. Teď dělám překážky a někdy sprint.
fanouš, 26. června 2013
Víte, že rekord Zlaté tretry (12,65) na setinu zaběhly v historii už tři závodnice? Budete čtvrtá, nebo ho radši překonáte? :-)
Je to můj první závod, nesoustředím se na překonání rekordů. Bylo by pěkné rekord překonat, ráda bych potěšila publikum. Ale musím se soustředit hlavně na sebe.
milan, 26. června 2013
Ahoj Sally , co posloucháte za muziku. Máte ráda Metallicu?
Metallicu zrovna ráda mám! Můj manžel hraje na bicí, má rád metal a Metallica je jeho nejoblíbenější kapela. Já nejsem velký fanoušek do muziky, ale Metallicu si taky občas poslechnu.
reeva, 26. června 2013
Zazávodila byste si na jednom mítinku s Oscarem Pistoriusem?
Nepřestanu závodit kvůli někomu jinému. Určitě by mi to nezabránilo, pokusit se předvést co nejlepší výkon. Je to věc organizátorů a já bych s tím neměla problém.
Bleskosvod, 26. června 2013
Kdo je lepsi chlap, Usain Bolt, nebo Hugh Jackman?
Nechám to otevřené. Usain je atlet, Hugh je herec. Je to Australan a obdivujeme ho. Ale jsou to fakt různé obory. Nemůžu odpovědět.
NepritelAtletiky, 26. června 2013
Pamatujete rok 2008? Zraneny sval, ale pak stribro v Cine... bude se historie opakovat v Moskve?
Nevím. každý rok je jiný. Záleží, jak se to vyvine v závodní sezoně. Doufám, že by to mohlo skončit podobně, medaili určitě chci.
martina, 26. června 2013
jaké vztahy panují mezi atletkami, jste kámošky třeba i mimo ovál, anebo se vídáte jen na mítinzích a je to v čistě profesionální rovině?
Není to jen profesionální. Jsme kamarádky, baví nás to. Spolu cestujeme po světě, jsme něco jako kolegyně. Jsem rád, že to tak je, a že si to spolu užíváme.
Crocodile, 26. června 2013
Who would win in a fight - you or Lolo Jones?
Já, samozřejmě! Nikdy bych neřekla, že vyhraje někdo druhý.
Karel, 26. června 2013
Co takova olympijska a svetova sampionka nejradsi ji? Musite se hlidat, nebo vsechno vybehate na treninku?
Záleží to na ročním období. Po MS, když mám za sebou těžký trénink, jím víc karbohydrátů. V sezoně se musím hlídat, jím čerstvé ovoce, zeleninu. V čase, kdy tolik netrénuju, nespálím tolik kalorií, takže se hlídat musím.
12345, 26. června 2013
- What does your day look like when you are not competing? Are you training hard all year long, or only in the weeks before an event and take it easier at other times? - Jak vypadá obyčejný den světové atletky, když v ten den zrovna nezávodí? Trénujete tvrdě po celý rok, nebo jen v rámci přípravy na konkrétní závod?
Když nezávodím, tak většinou trénuju. Po MS mám každý rok tři týdny volno a několik týdnů volno po sezoně v Austrálii. Ale většinou trénuju. A většinou hodně tvrdě. Když nezávodím, ani netrénuju, jsem doma a procházím se se svými psy.
AnAdmirer, 26. června 2013
Care to make a prediction as to how well you will do in Moscow?
Vyhrát! Žádný atlet, který vstoupí na stadion, nechce skončit druhý. To je vždycky i moje motivace. Chci vyhrát!
snek1, 26. června 2013
zlata tretra pro vas bude navratem po zraneni, planujete utok na rekordy, nebo to spis bude pomaly navrat do plneho zatizeni?
Tohle nevím, uvidíme v závodě. Jsem v dobré formě, budu se snažit běžet rychle, ale v atletice nemáte nic jisté. Každopádně žádný atlet nechce nikdy běžet pomalu!
lumirovec, 26. června 2013
Jaka je Sharon Hannan mimo sport? Na zavodech to vypada, ze jste uzasna dvojice trener-zavodnik prenasi se tohle pratelstvi i do osobniho zivota?
Není to tak, je to vlastně hodně profesionální. Sharon má svoji práci, dostat mě na stupně vítězů. Obě se snažíme dosáhnout svých cílů. Když se nám to podaří, je to úžasné a obě jsme na to velmi hrdé.
Jerry, 26. června 2013
That video (you know the one) is fabulous - have you ever felt anything close to what you must have felt after the race back then? To video je uzasne, citila jste od te doby nekdy podobnou euforii?
V Pekingu to pro mě byl úplně nový začátek. Byla to moje první olympiáda, první finále, první medaile. Myslím, že každý by cítil velké emoce. Neřekla bych, že jsem někdy zažila něco úplně stejného. Ale při dalších úspěšných závodech jsem cítila také silné emoce. například satisfakci, když jsem vyhrála mistrovství světa, olympijské hry. Byla jsem velmi nadšená a spokojená, že jsem dosáhla cílů, o kterých jsem dlouho snila.
RomRom, 26. června 2013
Hello! Is Zlata Tretra in Ostrava more of an exercise or training for you , or do you feel like tackling the event record (12,65 s)?
Doufám, že v Ostravě poběžím mezi 12,50 - 12,60. Snad ten rekord mítinku překonám. Určitě to není trénink. Je to závod, začíná závodní sezona. Moc se na ten závod těším. Mám moc ráda, vzít si dres a jít závodit. Fakt si to užívám.
ivanlendl, 26. června 2013
hey there, do you think u can ever break donkova's 1988 record? or was that just like a freak result and theres no chance of breakin it...
To je velmi těžká otázka. Určitě toho jsem schopná. Jak jsem řekla, chystala jsem se na to tady. Když všechno půjde dobře, je to možné. Letos jsem zatím měla problémy, ale už jsem se k rekordu dostala blízko a nebyla to náhoda. Určitě je to v mých možnostech a snad se k nim znovu letos přiblížím.
drornik+fico, 26. června 2013
Jak se těšíte na mistrovství světa do Moskvy?
Každý ví, že mi sedí závody pod tlakem, když ode mě lidé hodně čekají. Mám ráda závodit proti nejlepším. Těším se a pokusím se zase vyhrát. Letos bude fakt tvrdá konkurecne. Bude zajímavé, jaký čas bude stačit na finále. Z americké kvalifikace by tam mohlo běžet hodně závodnic.
baron xr4, 26. června 2013
Co jste slyšela o mítinku Zlatá tretra?
Slyšela jsem hodně. Zvlášť ohledně překážek. Dayron Robles tady zlepšil světový rekord. Taky Usain Bolt tady často závodí. I Jelena Isinbajevová tady byla. Před mým únorovým zraněním jsem trénovala na to, abych v Ostravě překonala světový rekord. To teď asi nepůjde, po zranění potřebuju víc trénovat. Očekávám čas mezi 12,50 - 12,60.
ometa, 26. června 2013
Jaký je váš vztah s Dawn Harper a dalšími Američankami?
Osobně máme velmi dobrý vztha. Mám ráda Dawn i Kelly Wells. Hodně se spolu smějeme, bavíme se. Jsou fajn. Mám je moc ráda.
veronina šedivá - 12, 26. června 2013
Co říkáte na letošní výkony Američanky Briane Rollinsové, která časem 12,26 sekundy předčila váš osobní rekord?
Je to zatraceně rychlé! Tu holku neznám, v životě jsem ji neviděla závodit, ale čas je to velmi rychlý...
trigy87, 26. června 2013
Nemáte strach z počasí?
Závodila jsem v Evroě už hodněkrát. Jsem zvyklá závvodit ve studeném počasí. V Bruselu jsme před pár lety měli čtrnáct stupňů. Musíte se soustředit na to, co děláte, počasí nemůžete ovlivnit.
Andrea mala, 26. června 2013
Jak se vám líbí v Ostravě?
Zatím jsem byla jen v hotelu, moc jsem toho neviděla. Ale půjdu se odpoledne podívat na kladivo a disk. Těším se, dlouho jsem atletiku neviděla. Lidé jsou velmi milí, moc se těším.
ufon02, 26. června 2013
Jak často vám lidé připomínají vaše oslavy a následný rozhovor po závodě na olympiádě v Pekingu?
Pořád... Po olympiádě to samozřejmě bylo hodně. Ale pak jsem vyhrála mistrovství světa i olympiádu a lidé se soustředili spíš na mé výsledky. Už je to stará věc, tolik se o tom nemluví.
david, 26. června 2013
Na jaře jste byla dvakrát zraněná, jste už fit?
Zdravím všechny své fanoušky a doufám, že si tuhle sezonu užijete. Opravdu se těším na závod. V únoru v Austrálii jsem si natrhla stehenní sval. Tvrdě jsem pracovala, abych se vrátila, ale pak jsem se zranila znovu. Ale tentokrát zranění nebylo tak veliké. Dala jsem se dohromady, jsem ve velmi dobré formě. Je to můj první závod od OH, nevím, co očekávat.
S vykulenýma očima zírala na reportéra a nevěřícně ze sebe soukala slova: „Ó můj bože! Děláte si ze mě srandu? Je to skutečné?“

S tělem napumpovaným adrenalinem těsně poté, co na stadionu Ptačí hnízdo v Pekingu získala stříbrnou olympijskou medaili, Pearsonová v roce 2008 svými bezprostředními větami uhranula Austrálii. Pod dívčím jménem McLellanová tehdy získala stříbro, její ohromená výpověď jí ale paradoxně vynesla výš než zlatého australského tyčkaře Stevea Hookera.

Její rozhovor se stal na internetu podobným hitem jako v Česku výpověď lyžaře Stanislava Řezáče v několika jazycích najednou po vítězství v Birkebeineru. Australanka navíc v Pekingu předvedla těsně po doběhu finále mohutné klokaní skoky a obětí s další medailistkou Priscilou Lopes-Schliepovou z Kanady.

VIDEO: Podívejte se na legendární rozhovor Sally Pearsonové z Pekingu

V dalších letech ale australská překážkářka potvrdila, že si slávu zaslouží především za výkony na dráze. V roce 2010 se vdala a pod jménem Pearsonová se o rok později stala senzací roku.

Časem 12,28 sekundy se ve finále mistrovství světa v Tegu na sedm setin přiblížila dávnému světovému rekordu Bulharky Jordanky Donkovové. Vloni pak triumfovala i na olympiádě v Londýně, kde tak zabránila obhajobě své velké rivalce Dawn Harperové z USA. A i tehdy slavila velkými emocemi, padla na záda, křičela a rozplakala se radostí.

Letošní sezonu Pearsonové zatím komplikovala dvě zranění stehenního svalu, v Ostravě ovšem bude připravená na návrat do světové špičky.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy pokračuje od 23. května. Na začátku června se rozjela na Britských ostrovech i Premier League.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud