Rutherford a Schippersová vyhráli anketu o nejlepší atlety Evropy | iSport.cz
17. října 2015 • 23:05

Rutherford a Schippersová vyhráli anketu o nejlepší atlety Evropy

Autor: ČTK, iSport.cz
Schippersová se může radovat z dalšího úspěchu
TOP VIDEA
Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu Posily do Sparty? Jedná se o nich, připustil Horňák. Fortelný mu zamotal hlavu
Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu Trpišovský kvituje setrvání Nezmara. Ze Sigmy chce talentovaného Zimu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Nejlepšími evropskými atlety tohoto roku byli na galavečeru v Lausanne vyhlášeni britský dálkař Greg Rutherford a nizozemská sprinterka Dafne Schippersová, která v anketě asociace EAA zopakovala loňské prvenství.Rutherford dostal ve finále přednost před vytrvalcem Mo Farahem rovněž z Británie a ruským překážkářem Sergejem Šubenkovem. Schippersová se prosadila proti polské kladivářce Anitě Wlodarczykové a vícebojařce Jessice Ennisové-Hillové.

Do užší nominace se z původní desítky kandidátek nevešla dvojnásobná mistryně světa v běhu na 400 metrů překážek Zuzana Hejnová, jež anketu vyhrála v roce 2012.

Osmadvacetiletý Rutherford ovládl hlasování jako vůbec první dálkař. Letos v Pekingu přidal světové zlato k olympijskému prvenství z Londýna a evropskému titulu z Curychu a k tomu opanoval i Diamantovou ligu. Za favorita na ocenění Golden Tracks byl považován spíše Farah, který na MS vyhrál závody na 5000 a 10.000 metrů a už na čtvrté velké akci za sebou získal zlatý double.

Třiadvacetiletá Schippersová MS ozdobila skvělým vítězným časem 21,63 na dvoustovce a přidala stříbro na poloviční trati. Stala se první ženou v historii ankety, která dokázala triumfovat ve dvou letech za sebou.

Před ní už ale dvě ocenění dokázaly získat švédská vícebojařka Carolina Klüftová, chorvatská výškařka Blanka Vlašičová a ruská tyčkařka Jelena Isinbajevová.

 
Články odjinud


Články odjinud