Montgomery dostal pět let vězení za drogy | iSport.cz
10. října 2008 • 17:03

Montgomery dostal pět let vězení za drogy

Autor: ČTK
Tim Montgomery
TOP VIDEA
Prymula hrozí omezeními. Zavře hokej krám? Na fotbale možná limit 3 000
Plzeň se v Ondráškovi trefila, říká redaktor Sportu. Sedne i do kabiny
VŠECHNA VIDEA ZDE

Bývalá atletická hvězda Tim Montgomery si prodlouží pobyt ve vězení na téměř devět let. Soud ve Virginii někdejšího světového rekordmana v běhu na 100 metrů potrestal pěti lety za přechovávání a distribuci heroinu.Trest si však začne odpykávat až za necelé čtyři roky, kdy mu vyprší trest za falšování šeků, jenž dostal v květnu.

Třiatřicetiletému Montgomerymu se stalo osudným, že se pokusil prodat 111 gramů heroinu za 8500 dolarů (necelých 130 tisíc korun) muži, jenž byl informátorem americké protidrogové organizace DEA. Čtyři jejich schůzky byly natočeny na video, které posloužily jako důkaz v Montgomeryho neprospěch.

Po dvouletém trestu zákazu závodění za doping z roku 2005 tak někdejší atletická hvězda během několika let klesla až na samé dno.

Podobný osud potkal i bývalou Montgomeryho životní partnerku a matku jeho dítěte Marion Jonesovou, jež si od března odpykávala půlroční trest za lhaní vyšetřovatelům ohledně své dopingové minulosti i právě Montgomeryho finančních podvodů.

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud