Tyčkařka Ptáčníková má A limit na MS | iSport.cz
1. června 2009 • 17:31

Tyčkařka Ptáčníková má A limit na MS

Autor: ČTK
Vstoupit do diskuse
0
Ptáčníková
TOP VIDEA
SESTŘIH: Slavia - Midtjylland 0:0. První zápas bez gólu, blýskl se Kolář
Trpišovský o Midtjyllandu: Strašně těžko se proti nim tvoří šance
VŠECHNA VIDEA ZDE

Tyčkařka Jiřina Ptáčníková přeskočila na mezinárodním mítinku v německém Rehlingenu 455 centimetrů a svou soutěž vyhrála. O deset centimetrů tak splnila ostrý limit Českého atletického svazu pro start na srpnovém mistrovství světa v Berlíně.Atletka Olympu Praha dosud měla splněno jen 'béčko', nyní si ale zlepšila osobní maximum z haly o plných 15 centimetrů.

"Jsem nadšená, věřila jsem si, ale že to bude takhle vysoko, to jsem vůbec nečekala. Nenapadlo mě to ani ve snu," řekla po závodu Ptáčníková, která rovněž vytvořila rekord tamního stadionu. V českých historických tabulkách se dostala za Kateřinu Baďurovou a Pavlu Rybovou na třetí místo. Na čtvrtou pozici odsunula Danielu Bártovou. V závodu zkoušela ještě 461 cm. "A nebylo to beznadějné," podotkla.

Ptáčníková hájila v posledních letech barvy Dukly Praha, kde skákala ve skupině Boleslava Patery, kouče Baďurové. Před letošní sezonou ale odešla do Olympu Praha i kvůli tomu, že jeho dres obléká její přítel a český rekordman nad překážkami Petr Svoboda. O fyzickou přípravu se stará její otec František Ptáčník, na technice spolupracuje s Nikolajem Gorožkovem, bývalým asistent Patery.

Ptáčníková se rovnou z Rehlingenu přesune do Štrasburku, kde bude skákat ve středu.

Vstoupit do diskuse
0

Sport 2020

Tour de France 2020: Vše o 107. ročníku
Trasa a etapy TdF 2020 Startovní listina a týmy na TdF 2020 Vítězové a historie Tour

US Open 2020
Pavouk Ženy Pavouk Muži Vše o US Open 2020

Zrušené a odložené akce
MS v hokeji 2020 zrušeno Olympiáda 2020 odložena EURO o rok odloženo

Koronavirová pandemie zasáhla všechny probíhající i plánované sportovní soutěže a akce. Kompletně zrušen byl ročník Tipsport extraligy, fotbalová Fortuna ligy se nakonec ani kompletně nedohrála.

Tenisové vybavení * Tenisové rakety * Tenisové míče na Heureka.cz

Články odjinud


Články odjinud