Semenyaová chystá milionové žaloby! | iSport.cz
28. prosince 2009 • 20:01

Semenyaová chystá milionové žaloby!

Autor: ČTK
Semenya
TOP VIDEA
Masopust: Derby je největší zápas českého fotbalu, na úrovni Ligy mistrů Masopust: Derby je největší zápas českého fotbalu, na úrovni Ligy mistrů
Opava - Liberec: Školácká chyba Šroma! Musa ji potrestal, 0:1 Opava - Liberec: Školácká chyba Šroma! Musa ji potrestal, 0:1
VŠECHNA VIDEA ZDE

Jihoafrická běžkyně Caster Semenyaová hodlá zažalovat Mezinárodní atletickou federaci (IAAF) a národní atletický svaz (ASA) za to, jak se obě organizace postavily ke spekulacím o jejím pohlaví. Jak informuje server www.insidethegames.biz, bude osmnáctiletá atletka požadovat 120 milionů dolarů od IAAF a 18 milionů dolarů od ASA.Semenyaová vyčítá IAAF, že během mistrovství světa v Berlíně pronikly do médií informace, že panují pochybnosti o jejím pohlaví. Navíc může být mezinárodní federace zodpovědná i za to, že některá média přinesla nepotvrzené zprávy, že testy u Semenyaové odhalily, že je hermafrodit.

Prezident ASA Leonard Chuene zase přiznal, že věděl o nejasnostech ohledně pohlaví talentované běžkyně a ještě před její cestou do Německa ji nechal otestovat.

Překvapivá mistryně světa z Berlína si už najala právníka Grega Notta z agentury Dewey & LeBoeuf, jenž například loni "porazil" IAAF ve sporu o to, zda má handicapovaný atlet Oscar Pistorius právo startovat na olympijských hrách.

"Snad se IAAF z tohoto případu poučila. Těšíme se na spolupráci a doufáme ve spravedlivý výsledek pro slečnu Semenyaovou. Svět se bude dívat," uvedl Jeffrey Kessler, šéf Dewey & LeBoeuf.

 

MS v ragby, MS v atletice, Velká pardubická

MS v ragby 2019 (20. 9. - 2. 11. 2019, Japonsko)
Program Speciál k MS

MS v atletice 2019 (27. 9. - 6. 10. 2019, Dauhá)
Program českých atletů Česká nominace

Velká pardubická 2019: 129. ročník slavného dostihu (13. 10. 2019)
Kompletní informace Vítězové a historie ONLINE přenos

Články odjinud


Články odjinud