Překážkářka Hejnová se kvalifikovala na ME

0
Požár: Říkali mi, že Krejčího jako stopera neprodáme. Pomůže mu, když...
Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?

Překážkářka Zuzana Hejnová vyhrála na atletickém Poháru mistrů evropských zemí závod na 400 metrů a časem 55,13 sekundy suverénně splnila limit pro mistrovství Evropy v Barceloně. Za vlastním českým rekordem zaostala v portugalském Vila Real v úvodu sezony jen o 23 setin.

Další vítězství dnes přidala na konto USK Praha v běhu na 3000 metrů překážek Marcela Lustigová, která měla rovněž blízko k limitu. Výkonem 9:46,60 minuty zaostala za požadovaným časem o 1,6 sekundy.

Vysokoškolačkám patří po prvním dnu třetí místo se ziskem 57 bodů. V čele je favorizovaný tým Luč Moskva (74) před Valencií (68).

Atleti Kroměříže figurují v mužské soutěži na páté příčce, když nasbírali 47,5 bodu a jsou těsně za britským celkem Newhan Essex. Vede Sporting Lisabon (61) před Lučí Moskva (59). Dílčí vítězství pro Kroměříž získali koulař Antonín Žalský výkonem 19,62 metru a ugandský běžec Simon Ayeko, který vyhrál závod na 1500 metrů.