Špotáková oslavovala bronz celou noc | iSport.cz
30. července 2010 • 19:17

Špotáková oslavovala bronz celou noc

Autor: ČTK
Barbora Špotáková v akci
TOP VIDEA
SESTŘIH LM: Tottenham - Lipsko 0:1. Schick zahodil šance, rozhodl Werner SESTŘIH LM: Tottenham - Lipsko 0:1. Schick zahodil šance, rozhodl Werner
TOP MOMENTY extraligy: Sedláček jako Dominátor, blamáž Komety a “O kapku lepší hokej” TOP MOMENTY extraligy: Sedláček jako Dominátor, blamáž Komety a “O kapku lepší hokej”
VŠECHNA VIDEA ZDE

Oštěpařka Barbora Špotáková si ve čtvrtek večer v Barceloně na pláži u moře užila oslavu bronzové medaile z mistrovství Evropy, pátého cenného kovu z velkých soutěží za sebou, až skoro zapomněla na bolavý loket."Takové fanoušky nikdo nemá, bylo to super, skvělé," řekla po dnešním medailovém ceremoniálu. Zhruba asi s deseti nejvěrnějšími kamarády, jabloneckými pankáči, strávila celou noc, spát se šlo až nad ránem. "Byla hrozná legrace, lidi si je fotili, já musela pryč," dodala se smíchem.


Cenný kov jí dnes předal Steve Backley, slavný britský oštěpař. "Je to příjemný člověk, ale moc jsme nepokecali," řekla Špotáková. Medaile do tvaru V se jí ale moc nezamlouvá. "Říkali, že nejdřív se nám nebude líbit, pak uznáme, že je hezká, a pak že ji budeme obdivovat. Mně se ale vůbec nelíbí, skoro bych řekla, že je hnusná, tak uvidíme," řekla s úsměvem.

Její zraněný loket zdobí modřiny, ale už od úterní kvalifikace. Zřejmě radost z prvního bronzu v kariéře a oslavy způsobily, že bolest kloubu nebyla dnes tak strašná. "Čekala jsem to horší, snad to není úplně zničené," propnula si loket a osahala si ho.

Bára bojovala s velkou bolestí.Bára bojovala s velkou bolestí.Foto ČTK


S odstupem je její radost z medaile snad ještě větší. "Když vezmu, že jsem v Monaku nemohla ani otevřít dveře," připomněla strasti s loktem.

Má po závodech, atletiku si teď chce užít. V ruce třímala trubku od jabloneckých ultras a s dalšími kamarády se chystala do hlediště. "Kdy běží ten Svoboda?" vyzvídala. "Doufám, že ještě nějaké medaile přijdou, ale jednoduchý to nebude," dodala.

 

Sport 2020

MS v biatlonu (13. - 23. února 2020, Anterselva)
Program Nominace na MS O Anterselvě

SP v alpském lyžování (26. října 2019 - 22. března 2020)
Program Ester Ledecké Program SP

Olympiáda 2020 (24. července - 9. srpna 2020, Tokio)
Nové sporty Olympijská kolekce Kdy se konají další olympijské hry?

Články odjinud


Články odjinud