Golden State chyběl hvězdný Curry a jasně padl. Famózní Jokič

0
Hvězdy vyvedly partnerky: kdo dorazil na vyhlášení Fotbalisty roku?
PRVNÍ DOJEM ze čtvrtfinále: Motor se zlepšuje, ale dostává lekci, co Třinec umí

Basketbalisté Golden State se v NBA nedokázali vypořádat s absencí Stephena Curryho, jenž si v pátek poranil pravou ruku, a na hřišti Minnesoty podlehli jasně 99:119. Bez klíčového rozehrávače stříleli Warriors s úspěšností pouze 39 procent a v duelu prohrávali až o 27 bodů. Famózní představení má za sebou Nikola Jokič, ani jeho 67. triple double ale nepomohl Denveru, jenž podlehl Utahu 102:125.

Golden State prohrálo už páté utkání z posledních sedmi, pohoršilo si na bilanci na 31-12 a na nejlepší tým Západní konference Phoenix už ztrácí 2,5 zápasu. Kromě nejlepšího trojkaře historie Curryho, jenž by už měl v příštím duelu Warriors nastoupit, chyběli týmu také Draymond Green nebo Gary Payton II.

„Máme se všemi zraněními jen složitější období, kterým si čas od času projde každý tým. Vše je zatím v pořádku, věřím, že forma bude brzy zpět,“ prohlásil trenér Warriors Steve Kerr. Jeho celek spoléhal na Jordana Poola s 20 body či náhradníka Jonathana Kumingu s 19 body a sedmi doskočenými míči.

Necelých 23 minut odehrál ve čtvrtém duelu po návratu na hřiště po těžkém zranění Klay Thompson, přičemž stihl proměnit pět ze 14 střel včetně tří trojek a zaznamenal 13 bodů. „Tvrdím, že bych mohl hrát celý zápas, ale nejsem lékař. Oni vědí, co je pro mě nejlepší, abych hned nepřecenil síly,“ uvedl.

Nejlepším hráčem vítězů byl s 26 body a 11 doskoky Karl-Anthony Towns, 17 bodů přidal náhradník Jaylen Nowell a 16 Malik Beasley. Wolves nasbírali o deset asistencí víc než hosté (30:20) a na sedmé příčce Západu si drží bilanci 21-22, tedy stejnou jako osmí Lakers a o jednu prohru lepší než Clippers.

Ani skvělý výkon Nikoly Jokiče, jenž nastřádal 25 bodů, 15 doskoků a 14 finálních přihrávek, nestačil Denveru proti Utahu. Nuggets stříleli trojky s úspěšností pouze 26 procent. Nedokázali se vyrovnat s doskokem soupeře, který tuto statistiku ovládl 51:39, z toho 42:33 na obranné polovině palubovky.

Jokičovi sekundovali Aaron Gordon s 20 body, Will Barton přidal 16 bodů, ale trefil jen šest ze 17 střel. Jazz, třetí tým Západu, dovedli k 29. výhře v sezoně Donovan Mitchell s 31 body, Bojan Bogdanovič s 21 nebo pivotman Rudy Gobert, jenž po návratu do sestavy zaznamenal 18 bodů a doskočil 19 míčů.

Třetí triumf za sebou a vylepšení bilance na 33-9 zaznamenal nejlepší celek ligy Phoenix, jenž porazil Detroit jasně 135:108. Suns už po třech čtvrtinách vedli o 21 bodů a poslední část víceméně jen dohrávala. Zazářil především tradiční lídr Devin Booker, který nasbíral 30 bodů za necelých 30 minut.

“Pouze jsem trefoval střely poté, co mě spoluhráči dobře nacházeli,„ hodnotil Booker lakonicky svůj výkon po utkání. “Měli jsme dvě čtvrtiny s 39 body, v ofenzivě problém nebyl. Detroit je tým, který těží z nájezdů a získávání faulů, čemuž jsme se dokázali vyhnout,„ dodal trenér Monty Williams.

Pistons sice stříleli 34 šestek, 11 z nich ale zahodili. Suns navíc soupeře přeskákali 51:32 a připsali si i víc asistencí (30:25), bloků (7:2) nebo právě bodů z vymezeného území (50:46). Bookerovi sekundovali z lavičky pivot JaVale McGee a rozehrávač Cameron Payne, oba s 20 body.

Detroit vedli Cory Joseph s 21 body a sedmi asistencemi a nováček Cade Cunningham, jenž rovněž stihl 21 bodů předtím, než byl ve třetí části utkání za nesportovní gesto vyloučen. Do sprch poslali rozhodčí ve čtvrté čtvrtině i Joshe Jacksona, jenž obdržel druhou technickou chybu za 14 minut.

Výsledky NBA:

Denver - Utah 102:125, Detroit - Phoenix 108:135, Minnesota - Golden State 119:99, Sacramento - Houston 112:118.