Jiří Punčochář
30. března 2011 • 12:19

LeBrona v Clevelandu nechtěli pustit do haly

Vstoupit do diskuse
0
TOP VIDEA
Pád Soukalové přišel s Koukalem, myslí si Krčmář i další. Žárlil, že je slavnější
SESTŘIH: Pardubice - Plzeň 2:3. Zářil Šulc, v oslabení domácí sahali po bodu
VŠECHNA VIDEA ZDE

Napřed ho dopoledne nechtěli pustit do podzemních garáží pod halou, která byla do loňského léta jeho jediným domovem v NBA, večer mu pak připravili trpkou porážku. Kdepak, tahle návštěva Clevelandu se LeBronu Jamesovi, nejlepšímu basketbalistovi NBA, skutečně moc nepovedla.Nejhorší tým ligy Cleveland porazil LeBronovo Miami 102:90 navzdory výbornému Jamesovu výkonu, který za 27 bodů, 12 doskoků a 10 asistencí získal triple-double.
„Hráli opravdu výborně, tohle je pro ně velmi dobré vítězství,“ uznal kvality soupeře LeBron James.

V Clevelandu hrál podruhé od svého přestupu do Miami a znovu se musel vypořádat s neustálým bučením vyprodaného hlediště, kde ho nenávidělo 20 562 diváků. Šoku se ale dočkal dříve v den zápasu, kdy musel ve svém autě čekat před zavřenou závorou do garáží, než se vůbec mohl dostat na trénink. Security ho odmítla nechat vjet dovnitř, protože neměl potřebné povolení.

LeBron obvykle na cestách po NBA používá auto se šoférem a nejinak tomu bylo i v Clevelandu. Jenže tam byla ochranka neústupná a nejen jeho, ale i vůz jeho kamarádů za ním nenechala vjet do garáží, jelikož nikdo nedokázal předložit potřebné papíry. Jakoby chtěli bývalé hvězdě dát jasně najevo, že mezi ně už nepatří.


Nakonec se povolení podařilo se security vyjednat, ale do haly smělo najet jenom LeBronovo auto. Druhé zamířilo zpět.

Incident Jamese nerozhodil, večer hrál v nepřátelském prostředí znamenitě, na Cleveland to ale překvapivě nestačilo. Domácí si výhru patřičně vychutnali. Trenér Byron Scott procházel po utkání do šatny špalírem pořadatelů, kteří ho plácali po ramenou, majitel klubu Dan Gilbert si plácal s každým v dosahu. Byl to právě Gilbert, který seslal na Jamese největší hněv po jeho přestupu a napadl ho, že záměrně vypustil zápasy v play off.

Ani navrátivší se LeBron James Miami k prolomení série proher nepomohl
Ani navrátivší se LeBron James Miami k prolomení série proher nepomohl


„Ne v naší garáži!“ publikoval pak Gilbert v euforii na svém twitterovém účtu.
„O tomhle budeme mluvit celé léto,“ řekl prý jeden z pořadatelů kouči Scottovi.

Nikdo z Clevelandu se netajil tím, jak pro Cavaliers právě výhra nad Miami byla důležitá. „Ta výhra je pro fanoušky za jejich podporu, že za námi pořád stáli. To byl způsob jak říct 'Díky',“ jásal rozehrávač Daniel Gibson.

Vstoupit do diskuse
0
Články odjinud


Články odjinud