13. srpna 2007 • 00:00

Basketbalistky porazily Švédsko 86:51

Zimák k play off NHL. Lener i analytik tipují postup Bostonu. V čem se Nečas blíží Pastovi?
Mám rád, když Ostrava žije Baníkem, říká Buchta. Je rychlejší než Tanko?

České basketbalistky porazily v prvním ze tří přípravných utkání Švédsko 86:51, když o výsledku rozhodly dobrým výkonem v úvodech obou poločasů.

České basketbalistky porazily v prvním ze tří přípravných utkání Švédsko 86:51, když o výsledku rozhodly dobrým výkonem v úvodech obou poločasů. Hned v úvodní čtvrtině aktivně hrající české hráčky získaly po rychlých kombinačních akcích bezpečný náskok 32:11. Nejlepší střelkyní zápasu byla Vítečková se 24 body. Švédky pod vedením českého trenéra Milana Veverky dlouho tápaly, nedařila se jim koncovka. Ve druhé čtvrtině český tým, který hrál bez juniorek Elhotové, Hejdové, Štěpánové a zraněné Stehlíkové, viditelně polevil. Snaživé soupeřky tak mohly srovnat krok, ale po změně stran se opět hrálo v režii českých basketbalistek, které třetí čtvrtinu vyhrály zcela jasně 23:8. Závěr opět vypustily, ani tak ale soupeřky nemohly pomýšlet na případný zvrat. Druhé utkání se hraje v úterý od 18 hodin v hale v Králově Poli.

Basketbalisté po debaklu s Itálií zdolali Polsko Ve druhém utkání na turnaji v italském Cagliari čeští basketbalisté porazili Polsko jednoznačně 84:59. Svěřenci trenéra Zdeňka Hummla tak odčinili předchozí debakl s Itálií, které podlehli rozdílem 31 bodů. Nejlepším střelcem vítězů byl dnes Luboš Bartoň, který dal 21 bodů. Dalším soupeřem českého týmu v přípravě na zářijové mistrovství Evropy bude v úterý v Cagliari Lotyšsko.
Výsledek ženy: Česko - Švédsko 86:51 (32:11, 45:25, 68:33) Nejvíce bodů: Vítečková 24, Machová 12, Mokrošová 10, Kulichová 8 - Anderssonová 10, Eldebrinková 8. Výsledek muži: Česká republika - Polsko 84:59 (26:16, 50:31, 65:44) Nejvíce bodů ČR: Bartoň 21, Welsch 13, Nečas 11, Benda 8. Diváci: 2200.